Дортмунд разби с 6:1 Падерборн и го засили към Втора Бундеслига (ВИДЕО)

Борусия (М`гладбах) победи с 4:1 Унион (Берлин) и влезе в тройката

Борусия (Дортмунд) спечели с 6:1 гостуването си на Падербон от 29-ия кръг на Бундеслигата. „Жълто-черните“ проспаха първото полувреме, но след почивката разбиха съперника си и го засилиха към Втора Бундеслига. Джейдън Санчо направи хеттрик и показа фланелка на съпричастност с убития в САЩ цветнокож арестант Джордж Флод. По едно попадение добавиха Торган Азар, Ашраф Хакими и Марсел Шмелцер. От домакините се разписа Уве Хюнемайер.

Тимът на Люсиен Фавър е втори в класирането, на седем точки от лидера Байерн (Мюнхен). Падерборн е последен с 19 и спасението изглежда мираж.

Борусия (Мьонхенгладбах) разби у дома Унион (Берлин) с 4:1 и зае третата позиция във временното класиране с 56 точки, изпреварвайки Байер (Леверкузен) по голова разлика.

Флориан Нойхаус откри резултата още в 17-ата минута, а Маркус Тюрам удвои в 41-ата. Пет минути след началото на втората част Себастиан Андерсон вкара почетния гол за гостите, но с втория си гол в срещата Маркус Тюрам в 59-ата направи 3:1, а крайното 4:1 оформи Аласан Плеа в 81-ата минута.