Драма! И Реал, и Барса аут за Купата на Краля! (ВИДЕО)

Белия балет отпадна след 3:4 у дома от Реал (Сосиедад) и 2 отменени гола, Атлетик Билбао отстрани каталунците след автогол на Серхио Бускетс

Реал (Мадрид) претърпя шокираща загуба с 3:4 насред „Сантяго Бернабеу“ от Реал Сосиедад в четвъртфинален двубой за Купата на Испания. Момчетата на Зинедин Зидан влязоха в мача със самочувствието на лидери в Ла Лига. Освен това Реал беше в серия от 21 мача без поражение във всички турнири. Треньорът обаче беше направил доста промени в състава, които дадоха отражение на представянето на тима.

На вратата започна Ареола. В защита липсваха Карвахал и Варан.  Модрич и Иско също останаха на пейката, а Гарет Бейл въобще не беше в групата.

Мартин Йодегор откри в 22-ата минута. Александър Исак се развихри в началото на второто полувреме, когато заби две попадения в разстояние на по-малко от 100 секунди. Марсело намали в 59-ата минута. Десет след това Микел Мерино се разписа след асистенция на Исак. Родриго в 81-ата и Начо в добавеното време добавиха две попадения на сметката на Реал (Мадрид), за да направят края на мача инфарктен.

В 10-ата минута Бензема стреля по диагонала, но вратарят на гостите спаси. В 16-ата удар на Янузай беше блокиран от Милитао. Шест след това играчът на Мадрид, който е под наем в Сосиедад – Мартин Йодегор откри резултата. Ареола отрази първия удар , но след това не успя, след като топката рикошира в крака на защитник.

В 33-ата минута Александър Исак нахлу в наказателното поле и му остана само да преодолее вратаря, но прати топката високо над напречната греда. Три след това Хамес Родригес отправи много силен удар в долния ляв ъгъл, но Алехандро Ремиро направи страхотно спасяване. Малко след това Винисиус проби от ляво, но закъсня с подаването си към Бензема в наказателното поле.

В края на полувреме Исак пропиля две невероятни възможности, като при втората Сосиедад организира много бърза контраатака, но нападателят не успя да стреля достатъчно прецизно.

Втората част започна кошмарно за Реал. В 50-ата минута Александър Исак успя да се разпише, но попадението не бе зачетено заради засада. 4 минути след това обаче нямаше какво да спаси домакините.  Исак вкара след перфектно центриране. По-малко от 100 секунди след това Исак отбеляза трето попадение. Той овладя отбитата топка и я изстреля в горния десен ъгъл.

В 59-ата минута Марсело успя да върне едно попадение, след като преодоля Алехандро Ремиро с брилянтен удар в долния ляв ъгъл.

Исак, който изигра много силен двубой, направи страхотна асистенция в 69-ата минута, която Мерино смълча трибуните – 1:4.

Страхотна драма се разигра в последните десет минути. Първо Винисиус успя да се разпише, като Ремиро не се намеси никак добре. ВАР обаче покри грешката му, тъй като попадението бе отменено заради засада. Веднага след подновяването на играта обаче Реал все пак стигна до гол. Отново Винисиус свърши страхотна работа в наказателното поле и подаде към Родриго, който с първото си докосване след влизане в игра вкара – 2:4.

В 93-ата минута Начо се оказа най-съобразителен и засече топката в наказателното поле по брилянтен начин с глава, намалявайки аванса на гостите до само един гол. В оставащите секунди Горосабел получи втори жълт картон и бе изгонен, но това не попречи на Сосиедад да удържи победата.

Рекордьорът по трофеи за Купата на краля Барселона също отпадна след поражение с 0:1 от Атлетик (Билбао) в 1/4-финален сблъсък, игран на “Сан Мамес”. Серхио Бускетс си отбеляза автогол в 93-ата минута. Така каталунците бяха изхвърлени от надпреварата два часа след същата участ на Реал Мадрид. Така тази година за Ла Копа ще спорят Атлетик (Билбао), Реал Сосиедад, Мирандес и Гранада.

Първата по-опасна ситуация бе на сметката на гостите. В 5-ата минута Лионел Меси проби към наказателоното поле на Билбао и подаде наляво към Ансу Фати, който стреля, но покрай дясната греда на Унай Симон. Само две минути след това Нелсон Семедо намери в наказателното поле Фати, който се обърна добре с лице към вратата и стреля, но защитник на „баските“ изчисти от голлинията.

В 10-ата минута след центриране от ъглов удар за домакините топката бе отклонена към Инаки Уилямс, който вкара топката във вратата на Тер Стеген, но попадението бе отменено правилно заради засада на испанеца. В следващите минути „каталунците“ опитваха да контролират събитията на терена, като владееха топката в повечето време, но набезите към наказателното поле на домакините не завършваха с удари към тяхната врата.

В 31-ата минута гостите можеха да си изпатят сериозно след грешка на вратаря Тер Стеген. Германецът сбърка при подаването си към Иван Ракитич и Раул Гарсия успя да открадне топката, след което стреля от границата на наказателното поле, но малко над напречната греда.

Домакините също опитаха натиск, който обаче също приключваше често без удари по посока на вратата на Барса. В края на полувремето Меси стреля от пряк свободен удар от дъгата на пеналтерията, но право в стената. Така приключи и първото полувреме.

Втората част започна в спокойно темпо. В 57-ата минута Меси изведе по перфектен начин Френки де Йонг, който се опита да си изпроси дузпа, след като се строполи в наказателното поле, но главният съдия му показа само жълт картон. Секунди след това в игра се появи Антоан Гризман, който замени Ансу Фати.

След час игра Барселона вече изглеждаше по-добре в атака. Футболистите на Кике Сетиен разиграваха по-успешно и атакуваха на скорост, но ударите към вратата на Симон продължаваха да липсват.  В 64-ата минута Дани Гарсия избута Де Йонг в гърба, но съдията подмина ситуацията. Три минути след това отново Френки де Йонг имаше шанс да застраши вратата на „баските“, но бе блокиран.

Минута по-късно Иняки Уилиямс стреля, но топката рикошира в Жерард Пике и излезе в корнер. Малко след това и Артур се появи на мястото на Иван Ракитич.

В 70-ата минута дойде може би най-чистата възможност за попадение в срещата. Сержи Роберто получи подаване отдясно, напредна и подаде в наказатеното поле, където Антоан Гризман стреля моментално, но в тялото на вратаря Симон.

120 секунди след това Раул Гарсия стреля от добра позиция, но високо над гредата. Секунди по-късно и Унай Нунес стреля с глава, но покрай гредата.

В 77-ата минута легендата на Билбао Ариц Адзурис влезе на терена и замени Икер Мунянин. В 80-ата минута се извърши принудителна промяна в Барселона. Жерард Пике се контузи и се наложи да бъде заменен от Самуел Умтити.

Две минути преди края на редовното време Артур извведе по чудесен начин капитана Меси, който веднага стреля, но отново вратаря Симон изби с крак. В ответната атака Иняки Уилиямс не успя да намери добре топката от въздуха, след като бе оставен сам на далечната греда.