Джокович спря Гришо в Синсинати, българинът показа отличен тенис (ВИДЕО)

Мачът между двамата бе прекъснат от дъжда снощи при 6:2, 3:6 и 1:2, Ноле спечели доиграването днес

Бившият №1 в света Новак Джокович спря Григор Димитров, който защитаваше трофея си от турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Синсинати. Мачът между двамата предложи на феновете на тениса уникални разигравания, като снощи той бе прекратен заради дъжд при резултат 6:2, 3:6, 1:2. Българинът показа формата си от миналия сезон, но не успя да се справи със сърбина, който преди месец спечели „Уимбълдън“.

Така Гришо не успя да защити титлата си и ще загуби 910 точки, както и петото си място в световната ранглиста на АТП от понеделник, като ще падне до №7 или №8 в света. Ноле пък се класира за четвъртфиналите след осмия си успех над българина, а там ще играе срещу Милош Раонич.

Джокович още няма титла от Синсинати, въпреки че е достигал до финала 5 пъти. Димитров пък искаше да забрави отпадането си в четвъртфиналите на „Роджърс Къп“, като преследваше и своята трета победа над тенисист от Топ 10 през сезона.

Снимка: wsopen.com