Едисон Йорданов с асистенция на „Сан Сиро“, Милан би Дюделанж с 5:2 (ВИДЕО)

Симеон Славчев и Георги Миланов претърпяха загуби със своите Карабах и МОЛ Види

Дюделанж бе близо до най-великата победа в историята си, но в крайна сметка загуби с 2:5 визитата си на Милан от група „F“ на Лига Европа. Тимът от Люксембург водеше с 2:1 до 66-та минута, но в крайна сметка записа тежко поражение, а българинът Едисон Йорданов записа цял мач на „Сан Сиро“.

Милан отбеляза първи, в 21-aта минута Патрик Кутроне реализира четвъртия си гол в също толкова мача от турнира. Домакините явно се готвеха за лесен успех, но Доминик Щолц свали усмивките от лицата на италианците с гол след ъглов удар. Шокът и хаосът стана пълен малко след почивката, защото в 49-aта минута Дейв Тюрпел реализира след асистенция на Едисон Йорданов.

Гатузо реагира мигновено и включи в игра Сусо, а в 66-aта минута Стелвио си отбеляза автогол след центриране на Хакан Чалханоглу, който в 70-ата реализира първия си гол за сезона. Малко по-късно отново автогол на гостите зарадва публиката на „Сан Сиро“.

Този път нещастието да забие топката в собствената си врата имаше капитанът Том Шнел. Остана време и за резервата Фабио Борини да се разпише – още с първото си докосване след влизането си в игра той направи 5:2.

Въпреки победата, италианският гранд все още не е сигурен участник в следващата фаза, тъй като му предстои директен сблъсък с Олимпиакос в Гърция. Преди него Милан има с три точки повече от съперника, заемайки второто място с 10 пункта, така че при загуба с два гола разлика ще отпадне от Лига Европа.

13 отбора вече си осигуриха участие в следващата фаза на Лига Европа. Байер Леверкузен, Цюрих, Динамо Загреб, Арсенал, Челси, Айнтрахт и Лацио бяха сигурни, че продължават още преди този кръг. Снощи за 1/8-финалите на турнира се класираха още Спортинг, Зенит, Фенербахче, Бетис, Залцбург и Динамо Киев.

Спортинг прегази с 6:1 Карабах като гост. Титуляр за азерите започна българският национал Симеон Славчев, който обаче не помогна много на своя отбор, а през втората част си изкара жълт картон и след това бе заменен от Озобич в 71-ата минута.

Друг национал Георги Миланов и неговият МОЛ Види загубиха с 0:2 като гост на БАТЕ Борисов. Победа щеше да класира унгарците за 1/16-финалите още днес. МОЛ Види все още има шанс да продължи към елиминациите, но за целта трябва да победи Челси и да се надява на благоприятно развитие на мача между ПАОК и БАТЕ в последния кръг.