Египет е вторият финалист в турнира за КАФ (ВИДЕО)

Атлетик (Билбао) изхвърли Реал (Мадрид) от Купата на Краля

Египет спечели с 3:1 в дузпи след нулеви 120 минути снощи в Яунде, докато Сенегал се наложи над Буркина Фасо с 3:1 в нормално време ден по-рано. Така на финала за Купата на Африканските нации един срещу друг ще се изправят отборите на Египет и Сенегал. Египет обаче предложи отлагане на финала с един ден, предаде АФП.

Египет призова организаторите на Купата на африканските нации да отложат финала срещу Сенегал този уикенд, за да им дадат повече време за подготовка, след като преодоляха домакините от Камерун с дузпи в полуфинала вчера.

„Искам да заявя на всички органи на КАФ, че Сенегал има един допълнителен ден за тренировки и затова може би трябва да играем финала в понеделник“, предложи помощник-треньорът на Египет Диаа ал-Сайед.

Египтяните вече имаха нужда от допълнително време и дузпи, за да се справят с Кот д’Ивоар в последния 16-и кръг, преди да победят Мароко с 2:1 в продълженията на четвъртфиналите.

Реал (Мадрид) отпадна още в четвъртфиналите на Купата на краля, след като загуби гостуването си на Атлетик (Билбао) с 0:1. На стадион „Сан Мамес“ домакините бяха по-активни и заслужено стигнаха до успеха срещу тима на Реал, който бе далеч от най-добрите си възможности.

Баските бяха по-настоятелни през целия двубой, но така и не успяваха да пробият защитата на Кралския клуб, преди все пак да стигнат до гол минута преди края на редовното време, когато Алехандро Беренгер се разписа с прецизен удар в долния ъгъл. В оставащите минути играчите на Карло Анчелоти нямаха възможност да отговорят и по този начин се разделиха с турнира.

От своя страна Атлетик си отмъсти на Реал за загубата във финала за Суперкупата на Испания в началото на януари. Тимът на Марселино отстрани двата гранда на испанския футбол в два поредни кръга на Купата, след като на осминафиналите надви Барселона с 3:2 след продължения.

В другия мач от вчера Бетис разби Реал Сосиедад с 4:0 като гост. Другите два отбора на полуфиналите са Валенсия и Райо Валекано, а жребият ще се тегли днес.