Емануел Току под въпрос за мача с Лудогорец - DC news

Емануел Току под въпрос за мача с Лудогорец

Антоан Бароан се завръща в титулярния състав за дербито с шампионите

Халфът на Ботев (Пловдив) Емануел Току е под сериозна въпросителна за домакинството на Лудогорец. Мачът срещу шампионите е в петък, 6 май, от 15:00 часа на базата на „жълто-черните“. Офанзивният полузащитник получи контузия при визитата на Левски, загубена с 0:2. Той има разтежение на бедрен мускул. Вчера Току премине обстойни прегледи и днес ще е ясно какво точно е състоянието му.

Халфът бе най-силният играч на Ботев на „Георги Аспарухов“ и постоянно тормозеше защитата на „сините“. Наложи се обаче да бъде заменен принудително 81-вата минута на двубоя.

Евентуалното отстъствие на Току ще бъде сериозен удар за Азрудин Валентич за срещата с Лудогорец. За нея обаче ще бъде готов да започне Антоан Бароан. Таранът влезе като резерва срещу „сините“, защото не можеше да издържи 90 минути.