Ерик Дайър от Тотнъм налетя да бие фен! (СНИМКИ И ВИДЕО)

„Шпорите“ отпаднаха от ФА Къп от последния в елита Норич – 2:3 след дузпи, ето жребия за четвъртфиналите

Защитникът на Тотнъм Ерик Дайър налетя да бие фен на трибуните след отпадането от Норич след изпълнения на на дузпи в 1/8-финалите на турнира за ФА Къп. 26-годишният футболист беше сниман как прескача загражденията, след което се отправя през седалките в търсене на конкретен човек, но до саморазправа не се стига, тъй като е спрян от стюардите. Причината за гнева на Дайър е, че въпросният фен е обиждал него и по-малкият му брат.

Случката върна спомените за знаменития епизод с участието на легендарния нападател на Манчестър Юнайтед Ерик Кантона от януари 1995 година, когато французинът рита привърженик на Кристъл Палас. Със сигурност Дайър ще отнесе сериозно наказание за поведението си, независимо от причините за него.

След мача мениджърът на „шпорите“ говори за инцидента на пресконференцията.

„Дайър направи нещо, което е недопустимо за един професионалист, но всеки от нас би направил. Защото, когато някой обижда и напада семейството ви, в случая по-малък брат, то макар и поведението на Дайър не е професионално, то всеки би постъпил така“, каза Моуриньо. Той не се нае да коментира в детайли инцидента, след който се появиха слухове, че може би е имало и расистки обиди към пропусналия дузпа за Тотнъм Жедсон Фернандеш.

Иначе „шпорите“ загубиха от последния във Висшата лига Норич Сити с 2:3 след изпълнение на дузпи. Редовните 90 минути и продълженията на мача завършиха 1:1. Така Норич за първи път от 28 години достига до четвъртфиналите на турнира.

Холандският вратар Тим Крул се превърна в герой за победителите, след като спаси две дузпи, а пък пропуск направи и рожденникът Ерик Ламела.

За Тотнъм точни при дузпите бяха Ерик Дайър и Ло Селсо, а Ерик Ламела, Трой Парът и Жедсон Фернандеш сгрешиха.

От Норич Адам Ида, Марко Щиперман и Тод Кантуел не сбъркаха, а Кени МакЛейн беше единственият, който не реализира своя удар.

Ян Фертонген откри резултата за Тотнъм след удар с глава в 13-ата минута, а Йосип Дърмич изравни в 78-ата от грешка на стража на „шпорите“ Микаел Ворм, който прати топката в краката на швейцареца при опит да я изчисти.

Носителят на трофея Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите. Възпитаниците на Сеп Гуардиола победиха с 1:0 втородивизионния Шефилд Уензди. Играчите на Манчестър Сити доминираха и отпаравиха общо 20 удара към вратата на съперника, но отбелязаха само един гол. Точен беше Серхио Агуеро в 53-ата минута.

Николас Отаменди и Бенжамен Менди уцелиха греди за гражданите.

В друга среща от турнира Лестър Сити победи с минималното 1:0 Бирмингам. Точен след удар с глава за „лисиците“ беше Рикардо Перейра в 82-ата минута.

Лестър  ще бъде домакин на Челси на четвъртфиналите.

Манчестър Сити ще гостува на Нюкасъл, а Норич Сити чака победителя от мача между Манчестър Юнайтед и Дарби Каунти днес.

Другата четвъртфинална двойка е Шефилд Юнайтед и Арсенал.

Двубоите ще се проведат между 20 и 22 март, като победителите ще си осигурят участие на полуфиналите.