Етър измъкна точка като гост на Славия при дебюта на Александър Томаш (ВИДЕО)

Дербито на дъното в елита завърши без гол

Славия и Етър завършиха 0:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Дербито на дъното в елитната група не предложи интересни футболни емоции в студения преди обед на „Овча Купел“, като двата отбора внимаваха повече да не допуснат попадение и рядко създаваха опасни ситуации в предни позиции.

Двубоят беше дебют за Александър Томаш начело на Етър, като великотърновци продължават без победа от началото на сезона и заемат последното място с 4 точки, а Славия е на предпоследна позиция с четири точки повече.

Първото полувреме беше равностойно, като и двата отбора имаха по една добра ситуация за гол. Още в 3-а минута Славия можеше да поведе след извеждащо подаване към Емил Стоев, но Христофор Хубчев успя да парира удара.

Преслав Боруков пропусна най-добрата ситуация за Етър. Нападателят излезе на стрелкова позиция, но опитният вратар Георги Петков предотврати попадение в мрежата си.

След почивката преобладаваше позициионната игра, без излишни рискове в двете фази.

В 75-а минута при една от малкото по-остри атаки на Славия Калоян Кръстев се обърна добре в наказателното поле, но вратарят на Етър Христо Иванов отрази удара на нападаталя.

Етър беше близо до трите точки в последните минути, когато отново Преслав Боруков се озова на стрелкова позиция, но влезлият като резерва страж Светослав Вуцов реагира адекватно и изби в корнер.