Етър победи Берое с 2:1, Камбуров с гол №224 (ВИДЕО)

29 попадения делят Императора от рекорда на легендарния Петър Жеков

Берое загуби от Етър във Велико Търново с 2:1 в мач от 8 кръг на Първа лига.

Домакините поведоха в 34-та минута с попадение на Даниел Младенов. В 69-та минута Берое остана с човек по-малко след втори жълт картон на Иван Бандаловски, но две минути след това Мартин Камбуров изравни със своето попадение номер 224 в елита. Александър Василев проби в наказателното поле и центрира, а Камбуров се извиси над всички и прати топката в мрежата за 1:1.

Така още само 29 попадения го делят от абсолютния рекорд на Петър Жеков.

Милчо Ангелов донесе победата на „болярите“ в 89-ата минута.

Така Берое записа втора поредна загуба като гост в шампионата. Заралии приемат Витоша (Бистрица) след паузата за мачовете на националните отбори на 16 септември, понеделник, от 20:00 часа.

Първа лига, 8 кръг: Черно море – Дунав 1:1, Славия – Арда 2:3, Локомотив (Пловдив) – Ботев (Пловдив) 1:1, Етър – Берое 2:1, днес: Витоша (Бистрица) – Царско село 15:00 часа, ЦСКА – Левски 17:45 ч, Ботев (Враца) – Лудогорец 20:30 ч.