Етър победи с 1:0 Локо в реванша и е в битката за 7-ото място (ВИДЕО)

Крум Стоянов вкара единственото попадение в срещата на стадион „Ивайло“, „черно-белите“ се запазиха за финала

Eтър постигна втора поредна победа над Локомотив (Пловдив) и по този начин се класира за решаващия финален плейоф за определяне на седмия в крайното класирането. „Виолетовите“ спечелиха с минималното 1:0 реванша на стадион „Ивайло“. Победният гол вкара Крум Стоянов през второто полувреме.

В първата среща в Пловдив Етър спечели с 2:0.

В 63-та минута Етър поведе в резултата. Флорент Боджадж подаде към Румен Руменов. Лукас Масоеро се опита да изчисти топката, но тя рикошира в тялото на Руменов и попадна в Крум Стоянов, който финтира Асен Георгиев, който след това с много точен удар вкара топката във вратата на Илко Пиргов.

Румен Руменов отправи много хубав удар от границата на наказателното поле на Локомотив (Пловдив) в 70-та минута, но Илко Пиргов направи акробатично спасяване.

Пред Анте Аралица се откри страхотна възможност в 83-та минута, но ударът му бе встрани от левия стълб на вратата на Христо Иванов.

В битката за седмото място Етър ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Ботев (Враца) и Славия, които играят в момента.