Ето програмата на Първа лига до края на сезона

Пловдивският финал за Купата на България ще се играе на 15-и май от 19:00 часа на Националния стадион „Васил Левски“

Спортно-техническата комисия към Българския футболен съюз прие официално програмата на Първа лига и решителните плейофи до края на сезона, които ще определят крайното класиране в елита, както и българските евроучастници през новия сезон.

Така финалът на турнира за Купата на България между пловдивските Ботев и Локомотив ще се проведе на 15-и май, сряда, от 19:00 часа, на Националния стадион „Васил Левски“.

Преди финала Ботев приема Берое на 11-и май, събота, о 17:30 часа, на 18-и (събота) гостува на Черно море, на 21-ви (вторник) е домакин на Лудогорец, а на 24-и (петък) гостува на ЦСКА.

Локомотив (Пловдив) ще има мач от плейофите на 7-ми май (вторник) и на 10-и май (петък).

Ето дните и часовете на ключовите мачове до края на сезона в Първа професионална лига:

Първа шестица

11.05/събота/ Ботев Пд Берое 17.30 Диема спорт
11.05/събота/ ЦСКА –София Лудогорец 20.15 Диема спорт
12.05/неделя/ Левски Черно море 19.00 Диема спорт

 

34/8 кръг

Първа шестица

18.05 /събота/ Черно море Ботев Пд 15.30 Диема спорт
18.05 /събота/ Лудогорец Левски 18.00 Диема спорт
18.05 /събота/ Берое ЦСКА –София 20.30 Диема спорт

 

35/9 кръг

Първа шестица

 

21.05 /вторник/ Черно море Берое 21.00 Диема спорт
21.05 /вторник/ Ботев Пд Лудогорец 18.00 Диема спорт 2
21.05 /вторник/ Левски ЦСКА –София 18.00 Диема спорт

36/10 кръг

Първа шестица

24.05 /петък/ Берое Левски 20.00 Диема спорт
24.05 /петък/ ЦСКА –София Ботев Пд 20.00 Диема спорт 2
24.05 /петък/ Лудогорец Черно море 20.00 Нова спорт

 

  • Приема предложената програма за провеждане на плейофите за определяне на класирането в Първа лига от 7-мо до 14-то място, както следва:

Плейофи 1 – първи срещи

07.05/вторник/ 2-ри група А 1-ви група Б 17.15 Нова спорт
07.05/вторник/ 2-ри група Б 1-ви група А 19.30 Диема спорт
08.05/сряда/ 4-ти група Б 3-ти група А 19.30 Диема спорт
09.05/четвъртък/ 4-ти група А 3-ти група Б 19.30 Диема спорт

 

 

Плейофи 1 – срещи реванш

10.05/петък/ 1 ср 1-ви група А 2-ри група Б 17.15 Нова спорт
10.05/петък/ 2 ср 1-ви група Б 2-ри група А 20.15 Диема спорт
13.05 /понеделник/ 3 ср 3-ти група А 4-ти група Б 20.00 Диема спорт
14.05/вторник/ 4 ср 3-ти група Б 4-ти група А 20.00 Диема спорт

 

Плейофи 2 – първи срещи

19.05/ неделя / Загубил среща 3 Загубил среща 4 17.30 Нова спорт
19.05/ неделя / Победител среща 3 Победител среща 4 20.00 Диема спорт
20.05/понеделник/ Победител среща 1 Победител среща 2 20.30 Диема спорт

 

Плейофи 2 – срещи реванш

22.05 /сряда/ Ср 5 Заг. среща 4 Заг. среща 3 17.30 Нова  спорт
22.05 /сряда/ Ср 6 Побед. среща 4 Побед. среща 3 20.30 Диема спорт
23.05 /четвъртък/ Ср 7 Побед. среща 2 Побед. среща 1 20.00 Диема спорт

 

Баражи

28.05/вторник/ Победител среща 7 Последен ЛЕ 20.00 Диема спорт
29.05/сряда/ Загубил среща 6 3 ти Втора лига 18.30 Диема спорт
30.05/четвъртък/ Победител среща 5 2-ри Втора лига 20.00 Диема спорт

Забележка: Домакини в първите срещи на Плейофи – 2, са отборите с по-ниско класиране в Първата фаза на първенството.

За Победител се приема отборът победител в общия резултат от срещите при разменено гостуване, съответно за Загубил се приема отборът загубил в общия резултат от срещите при разменено гостуване.

Подобни статии

Top