Феновете на Асеновец награбиха Йордан Сталев и реферите!

Причината е незачетен гол, Сокол обърна асеновградчани и е на областен финал за Купата на България срещу Марица (Пловдив)

Сокол (Марково) се класира на областния финал за Купата на България след като победи с 3:1 като гост Асеновец. Васил Гуджев вкара в 25-ата минута за 1:0, като така завърши първата част. На полувремето на стадион „Шипка“ се появи шефът на съдийската комисия към БФС и спомоществувател на Сокол (Марково) Йордан Сталев.

Гостите от Марково изравниха в 65-ата минута. Автор на попадението е Александър Стойчев. След центриране отдясно, вратарят на Асеновец увисна и Стойчев от 2 метра насочи топката с глава към мрежата. 120 секунди по-късно тимът от пловдивския Бевърли Хилс направи пълен обрат за 1:2. Виделен Сердарски бе автор на попадението. След изчистена топка, Сердарски вкара от воле от 25 метра в горния ъгъл. В последната минута Сокол стигна и до трето попадение.

След мача реферите бяха изведени с охрана, тъй като феновете на домакините претендираха за незачетен гол при 1:2. Тогава топката се удари в гредата и тупна около голлинията, но според тъчреферът Йордан Петков не е преминала с целия си обем. Фенове и футболисти на Асеновец погнаха тъчрефера Йордан Петров и главния Боян Славков. След мача се наложи охранители да пазят съдийската тройка от Пловдив. Проблеми имаше и по време на мача на трибуните, където местни фенове награбиха вербално и самия Йордан Сталев.

На финала Сокол ще гостува на Марица (Пловдив), като кършиякалии обърнаха с 2:1 като гости Борислав (Първомай). Финалът е в сряда от 18:00 часа на стадион „Марица“.

За Марица постигнатият успех е четвърти пореден от четири мача за “жълто-сините”.

През първото полувреме Марица бе по-добрият отбор на терена на градския стадион в Първомай, като пловдивчани създадоха повече чисти положения, но не съумяха да ги оползотворят. На два пъти Олджай Алиев имаше възможност да открие, като особено фрапантен бе първият пропуск. Георги Георгиев на два пъти, Тодор Тимонов и Иван Мицев също имаха възможности за гол.

Очевадна засада в средата на полувремето бе пропусната по някаква причина от страничния рефер Ириней Бодуров, а в края на първата част главният съдия Владимир Вълков отсъди дузпа в полза на домакините от Първомай. Шабан Османов реализира и откри резултата.

Втората част започна с добро положение за домакините, при което Добревски имаше шанс пред себе си, но Илия Николов се справи. Почти веднага след това, в 49-та минута, Георги Георгиев изравни с добър удар, след асистенция на Иван Мицев. Марица продължи да бъде по-дейният отбор и в 75-та минута стигна до обрат за 1:2. Ценното попадение отбеляза отново Георги Георгиев с глава след центриране на Джунейт Узунов. До края на мача не се случи нещо интересно и той завърши с победа за Марица.

Пловдивчани отново дадоха жертви. Проблемите около състава на “жълто-сините” се задълбочават още повече, след като Йордан Пейчинов и Джунейт Узунов бяха заменени принудително заради контузии.

Изтичници: marica.bg, официален сайт на ПФК Марица