Ферарио Спасов: Трябва ни добър турнирен резултат (ВИДЕО)

Николай Йорданов ще ръководи първия полуфинал срещу ЦСКА

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Ферарио Спасов говори пред клубния сайт във видео интервю преди първия полуфинален двубой за Купата на България срещу ЦСКА.

Мачът е в сряда от 20:30 часа на Футболен комплекс „Ботев 1912“, а главен рефер ще бъде Николай Йоданов. Помощници на Йорданов ще са Георги Тодоров и Димитър Русев. За четвърти съдия е назначен Георги Николов, а съдийски наблюдател ще е Валери Цветков.

„Очакванията на всички, които обичат Ботев, е да постигнем такъв резултат в този турнирен мач, който ще ни даде шансове на реванша на „Армията“ и възможност да достигнем до финала. Очакванията са да не допускаме тези грешки, които допуснахме в мача с Ботев (Враца). Футболистите са с много добри възможности. В никакъв случай не сме по-слаб отбор от ЦСКА. Имаме своите шансове. Въпросът е да ги използваме и да отбелязваме голове, защото това ни е ахилесовата пета.

Ще излезем да се възползваме от фактора домакинство. Трябва да излезем с пределна мотивация от първата минута и да изиграем така целия мач. За това се изисква много енергия и усилия, защото срещу нас излиза отбор, който дълго време няма загуба и дано разчупим това статукво. Вярвам, че настроението в този мач ще бъде на макс. Всички са здрави и ще използваме всичко най-добро, с което разполагаме.

Не можем да правим сметки, а първо да изиграем мача с ЦСКА. След това ще правим планове с какви футболисти ще излезем в мача срещу Лудогорец. Сметките са тънки, ние нямаме толкова голям ресурс. Възможно е и доста млади футболисти да излязат в този мач. Нямаме равностойност и дълбочина в състава и усилията ни ще бъдат насочени в тази посока – да засилим конкуренцията в отбора“, коментира Ферарио Спасов пред клубния сайт.