Финландия победи изненадващо Ейре с 1:0 като гост (ВИДЕО)

Ето всички резултати от Лигата на нациите от вчера

Финландия победи изненадващо Република Ирландия като гост с 1:0 и се изкачи на второ място в група 4 от лига „В“ на турнира Лига на нациите. Лидер в потока е Уелс, който по-рано вчера победи България с 1:0 с гол в последната минута и остави „лъвовете“ на последно място с ирландците.

Срещата между България и Финландия е през ноември, а мачът на родните национали с Ейре завърши наравно 1:1.

Финландците стигнаха до единственото попадение в 63-та минута. Робърт Тейлър проби по лявото крило и подаде на далечна греда за Фредрик Йенсен, който вкара безпроблемно топката в мрежата.

Националният отбор на Германия продължава да няма победа в историята на турнира Лига на нациите, след като световните шампиони от 2014 година завършиха наравно 1:1 срещу Швейцария в мач от четвърта група на Лига „А“ в Базел.

Илкай Гюндоган изведе германците напред в резултата в 14-та минута с прецизен шут по трева от границата на наказателното поле, но Силван Видмер остави гостите само с две точки от първите им два мача във второто издание на Лигата на нациите. Той получи топката близо до дузпата от Бреел Емболо в 58-та минута и я изстреля от воле в мрежата на вратаря Бернд Лено за крайното 1:1.

Така Германия остана на третото място в групата с една точка зад отбора на Украйна, който бе отнесен от Испания с 4:0. Иберийците водят с четири пункта, а Швейцария, която загуби първия мач в Киев, е на последното място с една точка.

17-годишният Ансу Фати, който навършва пълнолетие на 31 октомври, стана най-младият голмайстор в историята на испанския национален отбор, след като заби третия гол в мрежата на украинците в 32-та минута. Освен него се разписаха още Серхио Рамос на два пъти (3′ от дузпа и 29′) и веднъж Феран Торес (84).

Гърция пък победи с 2:1 Косово като гост с голове на Димитриос Лимниос (2′) и Димитрис Сиовас (51′), с което южните съседи оглавиха трета група в Лига „С“. Словения е на второто място след победата над Молдова днес.

Сърбия и Турция пък не си вкараха гол и завършиха наравно 0:0, което остави двата отбора на дъното на трета група от Лига „В“. Русия е с шест точки след победата с 3:2 като гост на втория Унгария.