Фиорентина нанесе първа загуба на Милан след зрелищно 4:3 (ВИДЕО)

Юве спечели с 2:0 като гост на Лацио, победи за Барселона, ПСЖ и Борусия (Дортмунд)

Фиорентина успя да нанесе първата загуба на Милан през сезона в Серия „А“, след като спечели дербито в събота вечер с 4:3 след невероятен голов трилър.

Още в петата минута Ибрахимович се разписа, но това стана при вдигнат флаг за засада. В 15-ата минута домакините поведоха в резултата след нелепа грешка на Чиприан Татарушану. Тогава вратарят хвана топката при центриране от корнер, след което веднага я изпусна, а Дънкан се възползва и я добута във вратата за 1:0. В 17-ата минута Кайехон центрира, а Душан Влахович с глава прати топката над вратата. В 21-ата минута Сандро Тонали отправи далечен изстрел, който беше отразен от Пиетро Терачано. Секунди по-късно стражът изби и удар от дистанция на Рафаел Леао.

В 30-ата минута португалецът отправи шут по земя, който беше избит в корнер. В 37-ата минута Джакомо Бонавентура стреля от разстояние, но не намери целта. В 42-ата минута Симон Кяер центрира, а ударът на Ибрахимович с глава мина покрай вратата. В 45-ата Тонали пробва удар, който беше избит в корнер. При последвалото му изпълнение Златан направи безуспешен опит да се разпише с пета. В добавеното време Сапонара шокира бившия си отбор с невероятен техничен удар от границата на наказателното поле за 2:0.

В 50-ата минута Ибрахимович опита воле, което се оказа неточно. В 53-ата Леао отправи фалцов удар, който мина покрай вратата. В 60-ата Дънкан намери Влахович по чудесен начин, а нападателят заобиколи Татарушану и прати топката в опразнената му врата за 3:0. Само две минути по-късно Ибрахимович върна едно попадение за „росонерите“, след като пресече пас на Бонавентура и веднага отправи шут, който се оказа точен. В 67-ата минута 40-годишният ветеран вкара втория си гол в мача, възполвайки се от добра асистенция на Тео Ернандес.

В 70-ата минута Сапонара отправи снаряд, който профуча над вратата. В 77-ата минута той се опита да си изпроси дузпа, но безуспешно. Малко след това Леао напусна терена с контузия. В 85-ата минута Ернандес допусна резервата Николас Гонсалес да му отнеме топката на границата на наказателното поле, след което за Влахович остана да вкара за 4:2 с второто си попадение за вечерта.

В добавеното време Ибрахимович стреля с глава, топката се отби в гредата и веднага в Венути, който си отбеляза автогол за крайното 4:3.

Ювентус стигна до успех с 2:0 над Лацио в друго дербиот 13-ия кръг на Серия „А“.

„Старата госпожа“ не блесна с игра, но две дузпи й донесоха ценни три точки, с които се доближи до Топ 4.

В четвъртата минута Киеза се опита да пробие през защитата на домакините, но те се справиха с него и му отнеха топката. В 15-ата минута се наложи Данило да бъде заменен от Деян Кулушевски заради контузия.

В 20-ата Данило Каталди фаулира Алваро Мората в наказателното си поле. Съдията провери ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Оттам Бонучи с мощен шут откри резултата за гостите. След това „бианкочелестите“ подложиха противника си на натиск, който обаче не доведе до никакъв резултат. Така се стигна до 41-ата минута, когато Мората пробва акробатичен удар, с който прати топката в аут.

В 48-ата минута Кулушевски опита шут по земя, но Хосе Рейна с крак изби топката в корнер. При последвалото му изпълнение Бонучи пропусна да се разпише още веднъж от чудесна позиция. В 75-ата минута Мойс Кийн влезе в игра и се опита да застраши вратата на домакините, като първо негов удар беше блокиран, а след това стреля много неточно с глава. В 81-ата минута Киеза преодоля излезлия извън наказателното си поле Рейна.

Вратарят обаче го застигна и го фаулира с шпагат. Марко Ди Бело за втори път в мача посочи бялата точка. Домакините претендираха за фал в атака в зародиша на нападанието, но съдията потвърди своето решение. Така Бонучи получи възможност да реализира втория си гол в двубоя и го направи. В 89-ата минута Кийн направи впечатляващ дрибъл, но стреля в обсега на вратаря и така резултатът остана непроменен.

Новият треньор Шави Ернандес дебютира начело на Барселона с победа.

Каталунците спечелиха с минималното 1:0 градското дерби с Еспаньол от 14-ия кръг на испанската футболна „Ла Лига“.

Единственото попадение на „Ноу Камп“ реализира Мемфис Депай от дузпа в самото начало на второто полувреме, докато гостите могат да съжаляват, защото направиха куп пропуски и удариха греда в края на мача.

В крайна сметка обаче домакините ликуваха, макар празникът им да бе помрачен от контузия на младока Нико Гонсалес в заключителните минути на двубоя.

Новият наставник на домакините заложи на абсолютен дебютант в атаката за първия си официален мач начело, гласувайки доверие на 17-годишния Илиас Ахомаш, чийто партньори в предни позиции бяха Гави и Мемфис Депай.

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) спечели с минималното 1:0 домакинството си на Осасуна в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. „Дюшекчиите“ изиграха много слаб мач, като стигнаха до победата в последните минути след гол на Фелипе.

Севиля завърши 2:2 срещу Алавес. Гостите повеждаха на два пъти чрез Лагуардиа и Жоселу, но Лукас Окампос и Иван Ракитич в добавеното време доведоха нещата до равенство.

Борусия (Дортмунд) спечели трудно домакинството си на Щутгарт с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата.

В герой за „жълто-черните“ се превърна капитанът на отбора Марко Ройс, който вкара победния гол в 85-ата минута.

Преди това Дониел мален бе дал аванс на Дортмунд, а Роберто Масимо вкара за „швабите“.

По същото време Борусия Мюнхенгладбах разби с 4:0 Гройтер Фюрт, а Арминия Билефелд стигна до 2:2 с Волфсбург.

Лионел Меси вкара първото си попадение за Пари Сен Жермен в Лига 1 при домакинския успех с 3:1 над Нант, но успехът не дойде никак лесно. Столичани бяха останали с човек по-малко в 65-ата минута – червен картон на вратаря Кейлор Навас, а съперникът беше изравнил в 77-ата и дори се опитваше да спечели. И точно тогава последва невероятен автогол от страна на Денис Апия (82’) от състава на Нант, който върна преднината на парижани. Три минути преди края Лео отказа “канарчетата” с точен изстрел за крайното 3:1.