ФК Асеновец и Борислав (Първомай) завъртяха 2:2 (ВИДЕО) - DC news

ФК Асеновец и Борислав (Първомай) завъртяха 2:2 (ВИДЕО)

Вратарят Станимир Иванов спаси дузпа, реферът с противоречиви отсъждания на стадион „Шипка“

ФК Асеновец и ФК Борислав (Първомай) завъртяха с голово реми – 2:2 в среща от 10 кръг на Трета лига – Югоизточна група.

Марио Филипов откри за домакините в 7-ата минута, след центриране на Шаби Османов. До края на полувремето гостите обърнаха резултата до 1:2 с попадения на Стоян Жулев и Димитър Димитров.

Изключително слабо бе съдийството на главния рефер Васил Николов, оплакаха се от щаба на асеновградчани. Реферът подмина 100-процентова дузпа срещу Борислав Хаджиев, който беше задържан с ръка от защитник на гостите.

Последва подминаване на 100% нарушение в средата на терена, от което се стигна до дузпа в полза на гостите. Радослав Влашев пропусна да отбележи, след като Станимир Иванов уцели ъгъла и спаси.

Странните отсъждания на рефера продължиха до края на полувремето, като той даваше картони на футболисти за щяло и нещяло. От всичко това потърпевши бяха футболистите и на двата отбора, които се изнервиха.

През втората част мачът се игра на една врата. В 70-ата минута гостите останаха с 10 души след два бързи жълти картона на Радослав Влашев.

В 75-ата минута Шаби Османов засече центрирана топка и изравни резултата.

Малко по-късно удар на Мутлу Алиев срещна ръката на защитник на гостите в наказателното поле. Топката отиваше в право към вратата, а ръката на защитника беше встрани от тялото му, на главният съдия подмина ситуацията.

Жалко е когато се срещнат два добри отбора и предложат атрактивен футбол… да бъдат опорочени от действията на главен съдия, който очевидно не бе на нивото на мача.

Борислав е 4-ти с актив от 17 точки, а Асеновец е осми с 14. В следващия кръг първомайци приемат дубъла на Локомотив, а станимаклии са гости на Гигант в Съединение.

Лидерът Саяна (Хасково) е на върха с 26 точки след победа с 2:0 като гост на Левски (Карлово).