ФК Копенхаген обърна ЦСКА след съдийско рамо (ВИДЕО)

Белгийският рефер Барт Вертентен изгони пресилено Чорбаджийски, после измисли дузпа за датчаните

ЦСКА загуби с 1:2 срещу Копенхаген в София в първи двубой от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Пред 25 хиляди зрители на националния стадион „Васил Левски“  бразилецът Мауридес откри резултата в 15-та минута след като бе изведен отлично от Кирил Десподов.

Нестрор Ел Маестро направи принудителна смяна в 36-та минута, когато Жоржиньо замени контузилия се Едвин Джеси.

В 40-та минута ЦСКА остана с 10 души, след като белгийският съдия Барт Вертентен показа пресилен червен картон на Божидар Чорбаджийски за неволен удар с ръка в лицето на Даме Н`Дойе. Неговото място в отбраната на тима зае Александър  Дюлгеров, който замени Тиаго Родригес.

Копенхаген изравни след далечен гол на Денис Вавро в 64-та минута.

Десет минути по-късно отново белгийският арбитър беше в ценъра на събитията, след като отсъди скандална дузпа в полза на датчаните, която Кенан Кодро реализира и направи 2:1.

Реваншът в Дания е след седмица – на 16 август (четвъртък), от 19:30 часа българско време.

Снимка: sportal.bg