ФК Марица разби с 6:0 Димитровград, ще зимува на второто място

Възпитаниците на Борислав Караматев са на точка зад лидера Созопол

Марица ще зимува на втората позиция в класирантео на Трета лига – Югоизточна група, само на точка от върха. Това стана възможно, след като в последната среща за есенния полусезон възпитаниците на Борислав Караматев разбиха гостуващия Димитровград с 6:0, записвайки седма поредна победа. Срещата от 17 кръг се игра при мрачно време и мокър терен.

Срещата започна добре за “жълто-сините” и Георги Георгиев откри резултата още в 7-та минута. Още в началните минути Денис Палков замени принудително Христо Янчев. В 18-та Тодор Тимонов можеше да удвои, но ударът му от фаул беше избит от вратаря. Олджай Алиев опита да прехвърли стража на гостите в 20-та минута, но топката премина над вратата. В 22-та минута резултатът стана 2:0. Тодор Тимонов изпълни свободен удар, а Георги Георгиев отклони във вратата на Янислав Георгиев.

В 27-та минута капитанът на гостите Антон Колев отправи първият удар по посока вратата на домакините, но той бе неточен. За Марица Даниел Спасов в 30-та и на два пъти Джунейт Узунов в 35-та и 39-та пропуснаха да покачат резултата. Антон Колев стреля от свободен удар в 40-та, но Илия Николов се справи без проблеми. В 43-та минута маричани организираха много опасна контра. Олджай Алиев комбинира с Даниел Спасов, който от фланга пусна по земя за Георги Георгиев в наказателното поле, но неговият удар премина на сантиметри от целта. В 45-та минута ситуацията се повтори и резултатът стана класически. Този път Джунейт Узунов се възползва от паса на Спасов и покачи на 3:0.

И втората част премина изцяло под диктовката на “жълто-сините”. В 46-та минута гредата спаси домакините след удар на Милен Танчев, а топката се разходи по цялата голлиния и се върна в игра. Малко след това той бе заменен от Иван Мицев. В 50-та минута опитния състезател на гостите Недялко Колев стреля неточно. В 55-та минута Даниел Спасов покачи на 4:0 след добър извеждащ пас на Георги Георгиев. След гола в игра влезе роденият през 2003 юноша Борислав Дончев, който замени Милен Танчев.

В 60-та минута гол на Марица бе отменен заради нарушение срещу вратаря. На два пъти Тодор Тимонов между 60-та и 64-та минути можеше да увеличи головия актив на своя отбор, но нямаше късмет.

В 66-та минута при една атака на гостите Димитър Мичков събори състезател на Димитровград и като последен в отбраната на Марица получи червен картон. Дори и с човек по-малко пловдивчани продължиха да бъдат с класа над съперника си. В 80-та минута отново Даниел Спасов отбеляза пети гол, който беше почти точно копие на четвъртия. В 82-та минута Георги Георгиев премина почти целия терен и пусна пас към Тодор Тимонов, който стреля, но вратаря изби. Джунейт Узунов бе в близост, но добавката му бе блокирана и резултатът се запази. Тимонов имаше още два шанса да се разпише, но нямаше късмет в тази среща. Малко преди края на мача Георги Георгиев излезе сам срещу стража на гостите, но бе блокиран и не успя да нанесе удар.

В 90-та минута юношата Борислав Дончев беше съборен в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. Запътилият се към бялата точка Илия Николов преотстъпи правото на потърпевшия Дончев, който със самочувствие отбеляза дебютното си попадение за представителния тим на Марица и оформи крайното 6:0.

Така с актив от 40 точки Марица заема втората позиция в класирането след края на есенния полусезон, а “жълто-сините” са на точка зад Созопол. Трети също с 40 е Загорец. Това подреждане и почти неразличимата разлика в точките вещае изключително интересна футболна пролет в Трета лига.

През този полусезон младият състав на Марица надмина очакванията на мнозина и съвсем заслужено завършва на точка от върха. Състезателите показаха израстване, дисциплина и добра тактическа и физическа подготовка. Отново силен коз за пловдивчани бе силния отборен дух и взаимозаменяемостта на футболистите по време на игра. Треньорът Борислав Караматев успя да изгради един млад, борбен и стабилен отбор, който с хъс и футболни умения доказа, че може да победи всеки.

Отборът на Марица ще почива в следващите два дни, а във вторник се събира отново на стадиона за ежеседмичния разбор.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Мичков, Джунейт Узунов, Даниел Спасов, Тодор Тимонов – капитан, Олджай Алиев (Борислав Дончев 57’), Георги Георгиев, Милен Танчев (Иван Мицев 48’), Мартин Анастасов, Христо Янчев (Денис Палков 11’). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Станимир Димитров, Георги Иванов. Треньор: Борислав Караматев

ДИМИТРОВГРАД: Янислав Георгиев, Габриел Георгиев, Генади Желев, Денислав Димов, Петър Петров, Антон Колев – капитан, Веселин Бакърджиев, Виктор Петров, Райко Райков, Мирослав Илиев, Недялко Колев. РЕЗЕРВИ: Горан Ахмед, Георги Гоцев. Треньор: Христо Христов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Веселин Бакърджиев, Недялко Колев, Горан Ахмед, Габриел Георгиев (Димитровград)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Димитър Мичков (Марица) – 66 минута

Съдийски състав: ГС: Марио Кушев – Казанлък, АС: Красимир Енев и Снежана Петрунова – Стара Загора; 4-ти съдия: Камена Георгиева – Пловдив; Делегат: Петко Петков – Стара Загора

стадион “Марица” – 200 зрители

22 ноември 2019 г., петък, 15:30 ч / XVII кръг:
Созопол (Созопол) - Загорец (Нова Загора)                 1:0 (1:0)
23 ноември 2019 г., събота, 14:30 ч / XVII кръг:
Черноморец 1919 (Бургас) - Карнобат (Карнобат)            2:1 (1:1)
Миньор (Раднево) - Свиленград 1921 (Свиленград)           2:0
Марица 1921 (Пловдив) - Димитровград 1947 (Дмгр)          6:0 (3:0)
Борислав 2009 (Първомай) - Атлетик (Куклен)               3:1 (1:0)

6. Гигант (Съединение)                16    9   2   5   22:17   29
 7. Миньор (Раднево)                   17    7   7   3   26:13   28
 8. Розова долина (Казанлък)           17    8   3   6   35:26   27
 9. Борислав 2009 (Първомай)           17    6   2   9   26:32   20
10. Несебър (Несебър)                  16    6   2   8   19:23   20
11. ФК Хасково 1957 (Хасково)          16    5   4   7   22:23   19
12. Левски (Карлово)                   16    5   4   7   17:20   19
13. Атлетик (Куклен)                   17    5   1  11   15:28   16
14. Родопа Смолян (Смолян)             16    4   3   9   19:30   15