Франция и Дания са лидери в група „С“, Хърватия в група „D“ (ВИДЕО)

Хърватите победиха с 2:0 „суперорлите“, датчаните се наложиха с 1:0 над Перу

Хърватия победи Нигерия с 2:0 в мач от група „D“ на 21-ото Световно първенство в Русия. На стадион „Калининград“ халфът на английския Сток Сити – Етебо си отбеляза автогол, а Лука Модрич удвои от дузпа и направи хърватите еднолични лидери в групата. По-рано вчера в същата група Исландия поднесе изненадата, като завърши наравно – 1:1 с Аржентина.

В група „С“ Франция победи Австралия с 2:1, а Дания надделя над Перу с 1:0.

На стадион „Мордовия Арена“ в Саранск Юсуф Поулсен отбеляза единствения гол в 59-ата минута. „Инките” показаха голямо желание да стигнат до трите точки, но точността убягваше на футболистите на Рикардо Гарека, а и вратарят на Дания – Каспер Шмайхел, показа класата си неведнъж през мача. В края на първото полувреме реферът Бакари Гасама отсъди дузпа за Перу след консултация с видео повторение, но Куева стреля високо над вратата.

Така след първите мачове Франция и Дания са лидери с по 3 точки.

Днес  предстоят три мача от програмата на първенството. Коста Рика и Сърбия откриват с първия мач в група „Е“ от 15:00 часа, следва мачът на Германия и Мексико от 18:00 часа в Москва, а последният двубой е между Бразилия и Швейцария от 21:00 часа.

Снимка: FIFA.com