Франция на четвъртфинал сред драматично 4:3 над Аржентина (ВИДЕО)

Мачът между „петлите“ и гаучосите премина през два обрата, Лионел Меси и компания си хващат самолета

Франция се класира на четвъртфинал на Световното първенство по футбол след драматична и много зрелищна победа с 4:3 над Аржентина. Лионел Меси не успя да покаже класата си в мача, въпреки че „гаучосите“ обърнаха резултата, а накрая малко не им достигна да доведат нещата до продължения.

Антоан Гризман откри резултата от дузпа в 11-ата минута, след като Килиан Мбапе бе повален в наказателното поле. Анхел ди Мария изравни с красив далечен удар в 41-ата минута, а веднага след почивката Габриел Меркадо малко щастливо успя да направи първия обрат и да изведе аржентинците напред с 2:1.

Бенжамен Павар изравни за 2:2 в 73-ата минута с невероятен далечен изстрел с външен фалц.

19-годишният Килиан Мбапе вкара третия и четвъртия гол за „петлите“, като заслужено бе избран и за Играч на мача.

Влезлият на смяна Серхио Агуеро върна надеждите на „гаучосите“ във втората минута на добавеното време, Аржентина не успя да постигне нищо повече.

Франция очаква победителя от мача Уругвай – Португалия, който започва в 21:00 часа.

Снимка: FIFA.com