Франция на полуфинал след 2:0 над Уругвай (ВИДЕО)

„Петлите“ очакват Бразилия или Белгия в битка за място на финала

Франция победи Уругвай с 2:0 и се класира за полуфиналите на Световното първенство по футбол в Русия.

На стадиона в Нижний Новгород головете отбелязаха Рафаел Варан в 40-ата и Антоан Гризман в 61-ата минута. Малко след втория гол Мбапе симулира, футболистите се спречкаха и настана меле. Най-активни в него бяха Погба и Луис Суарес, а реферът Нестор Питана показа жълти картони на Мбапе и Кристиан Родригес.

Урусите бяха без една от звездите си Единсон Кавани, който лекува контузия.

Първият гол за „петлите“ бе след неспасяем удар с глава на Варан, а при втория вратарят Фернандо Муслера не успя да отрази добре силен изстрел на Антоан Гризман и топката влезе във вратата му. Гризман пък бе определен за Играч на мача.

Тази вечер от 21:00 часа е вторият четвъртфинал между големия фаворит за титлата Бразилия и Белгия. Победителят от този мач в Казан ще играе срещу Франция за място на финала.

Снимка: FIFA.com