Франция ни разби с 3:0 на Евроволей (ВИДЕО)

Нашите са на трета позиция в група „А“, днес излизат срещу олимпийския шампион Италия

Мъжкият национален отбор на България по волейбол записа първо поражение на европейското първенство. Воденият от Силвано Пранди тим отстъпи на домакина Франция с 0:3 (19:25, 21:25, 14:25) в мач от група „А“, изигран в Монпелие. След този неуспех „лъвовете“ са на трета позиция с 9 точки (3 победи, 1 загуба), французите са водачи с 12 точки и 4 успеха.

Двата отбора започнаха равностойно срещата. Постепенно обаче домакините набраха инерция и излязоха напред. „Петлите“ доминираха и в следващите минути не оставиха много възможности за противодействие. Ситуацията се запази до 18:11, след което нашите момчета показаха добра игра и стопиха преднината на три точки. Френският сервис и атака обаче отново усложнихаположението. При 23:18 на терена се появи звездата Ървин Нгапет. До края положението се запази и французите поведоха без проблем в резултата.

Втората част стартира силно за французите, след което силни български изяви намалиха преднината. Двата тима продължиха догонването  – „петлите“ дръпнаха, нашите отново се доближиха на точка (за 9:10) след ас на Георги Сеганов и блокада. Това мобилизира отново състезателите на Лоран Тили, които продължиха да тормозят със сервис българите. Впоследствие нашите успяха още няколко пъти да скъсят дистанцията, но не преодоляха съперника. Не помогна и появата на терена на Теодор Тодоров. Авансът на френския тим нарастна на 2:0 гейма след 25:21.

Третият гейм премина под диктовката на домакините, които имаха пълен превес. В края на гейма родните представители реализираха няколко точки, но разликата остана огромна – 11 точки.

Най-резултатен бе Цветан Соколов с 10 точки, като бе единственият с двуцифрен актив. 8 точки добави Тодор Скримов (2 аса, 1 блокада). За Франция Жулиен Линеел бе над всички с 18 точки (2 аса, 1 блокада), с 16 се отчете Стефан Бойер (1 ас, 2 блокади).

Днес „лъвовете“ се изправят срещу олимпийския вицешампион Италия в 21:45 часа. Французите излизат срещу „адзурите“ на 18 септември (сряда).

Стартов състав на България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Виктор Йосифов, Теодор Салпаров – либеро.