Франция победи с 4:2 Хърватия в повторение на финала на Мондиал 2018 (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо е първият европеец с над 100 гола за националния си отбор, вкара 2 за успеха на Португалия с 2:0 над Швеция

Световният шампион Франция разгроми с 4:2 Хърватия в повторението на финала от Мондиал 2018, който завърши със същия резултат. Двубоят бе от Лига А, група 3 на турнира Лигата на нациите.

Резултата откри Деян Ловрен в 17-ата минута. Антоан Гризман изравни в края на първата част, а в допълнителното време Антони Марсиал донесе пълен обрат за Франция. В началото на втората част хърватите изравниха с гол на Брекало в 55-ата минута. В 65-ата минута Упемакено изведе Франция отново напред в резултата. Оливие Жиру от дузпа направи резултата 4:2 в 76-ата минута и така оформи крайния резултат.

Едуардо Камавинга от Рен стана най-младият дебютант за националния отбор на Франция от 1914 година насам. Той се появи като резерва, заменяйки Нголо Канте, на едва 17 години и 303 дни. Тийнейджърът Камавинга е и третият най-млад дебютант на „Стад Дьо Франс“. Рекордьор е Морис Гастиже, кой е изиграл първия си мач на 17 и 128 дни през 1914 година.

Португалия се наложи с 2:0 като гост на Швеция и оглави класирането в групата. Звездата на Кристиано Роналдо отбеляза своите голове номер 100 и 101 с екипа на родината си. Така той стана първият европеец със 100 и повече гола за националния си отбор. Световният рекорд се държи от иранеца Али Даеи, който има 109 попадения. До мача с Швеция Роналдо делеше второто място с етиопеца Лусиано Васало, който остана трети с 99. Големият съперник на португалеца в индивидуален план Лионел Меси е една на 15-ата позиция в тази класация със 70 гола за Аржентина.

Белгия оглави еднолично класирането в Група 2 на Лига „А“, след като разгроми с 5:1 Исландия на стадион „Крал Бодуен“. Гостите поведоха в резултата чрез Фридйонсен в 11-ата минута, но след това получиха пет безответни гола. Витцел, Батшуай (2), Дрис Мертенс и 18-годишният Джереми Доку се разписаха за тима на Роберто Мартинес.

В другата среща Дания и Англия завършиха 0:0. През първата част скандинавците имаха превъзходство, но направиха няколко пропуска. След почивката Хари Кейн пропусна да донесе 3 точки за англичаните.