Франция спечели Мондиал 2018! (СНИМКИ И ВИДЕО)

„Петлите“ победиха Хърватия с 4:2 и вдигнаха световната купа отново след 20 години, хърватите също влязоха в историята

Франция победи Хърватия с 4:2 във финалния мач на Мондиал 2018 в Русия и спечели втора световна титла след 1998 година.

На стадион „Лужники“ в 18-ата минута от пряк свободен удар на Гризман, Марио Манджукич си отбеляза автогол, но в 28-ата Иван Перишич изравни.

В 38-ата минута съдията отсъди дузпа за Франция от много спорно положение, при което реферът Нестор Питана използва видеосистемата. Гризман не сбърка от бялата точка за 2:1.

След почивката последваха два гола на Пол Погба в 59-ата и Килиан Мбапе в 69-ата минута, които решиха изхода на мача.

В 69-ата минута Марио Манджукич открадна топката на капитана и вратар на французите Юго Лорис и намали на 4:2.

Това е трети финал на Мондиал за Франция в последните 20 години, като в същия период „петлите“ играха два финала и на европейско първенство.

За първи път отбор от Балканите стига толкова далеч, благодарение на националния отбор на Хърватия.

За първи път след 1958-ма година на финал на световно първенство по футбол има отбелязани 6 гола в редовното време.

Килиан Мбапе пък повтори постижението на Пеле тийнейджър да отбележи на финала. За Играч на мача бе избран изключително стабилният Антоан Гризман. Селекционерът на „петлите“ Дидие Дешам вдигна титлата и като футболист, и като треньор.