Франция стартира с труден успех от 2:1 над Австралия (ВИДЕО)

За първи път в историята на световните първенства бе отсъдена дузпа след видео повторение

Един от фаворитите за спечелване на титлата Франция започна с победа участието си на Мондиал 2018. В двубой от група „С“ „петлите“ спечелиха трудно с 2:1 срещу състава на Австралия след късен автогол.

В 55-ата минута главният съдия Андрес Куня отсъди дузпа за нарушение на Джошуа Рисдън в наказателното поле срещу Антоан Гризман. Решението на рефера беше взето след сигнал и консултация с видео асистент арбитъра около две минути след фаула на Рисдън срещу нападателя на Атлетико (Мадрид). Гризман хладнокръвно реализира удара от бялата точка и даде аванс за „сините“.

В 61-ата минута защитникът Самюел Юмтити докосна топката с ръка след центриране в наказателното поле на Арън Мой. Стигна се до отсъждането на втори 11-метров наказателен удар, който лесно беше вкаран от Миле Йединак.

Последвалият натиск на Франция даде резултат и в 82-ата минута Пол Погба получи топката след двойно подаване с резервата Оливие Жиру, опита се да шутира към вратата, а Азиз Бехич в пробва да изчисти, изпрати топката в мрежата на Австралия с параболичен удар. Попадението беше признато с помощта на технологията на голлинията, а след това бе записано официално на Погба.

По-късно днес е вторият мач от група „С“ между отборите на Перу и Дания. Срещата ще се играе на „Мордовия Арена“ от 19:00 часа.

Снимка: FIFA.com