Футболист на Хамбургер ШФ се сби с фен на Динамо (Дрезден) (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) разби с 5:0 Дуисбург в първия кръг на Купата на Германия

Тони Лайстнер от Хамбургер ШФ се сби с привърженик на Динамо (Дрезден) след загубата на отбора му в мач от първия кръг на турнира за купата на Германия по футбол.

Видео, заснето от други фенове, показа как играчът на гостите прескача оградите и бута на земята запалянкото, преди да бъде върнат обратно на терена от стюарди.

Лайстнер каза за Скай Спортс: „Няма да позволя някой да обижда семейството ми просто така“. След като обидите продължиха и по време на интервюто, той го прекрати преждевременно и се прибра в съблекалните.

„Не видях инцидента, а само слизането му от трибуните. За да се качи там, трябва определено да се е случило нещо, но в момента не мога да съдя никого, понеже не съм видял инцидента“, каза треньорът на отбора Даниел Тиун.

Лайстнер е роден в Дрезден и е израснал в школата на Динамо. Преди да премине в Хамбургер ШФ, той игра още за Кьолн и Куинс Парк Рейнджърс.

Капитанът на Борусия (Дортмунд) Марко Ройс се нуждаеше само от три секунди и две докосвания на топката, за да отбележи гол при завръщането си на терена след контузия, а Борусия разгроми Дуисбург с 5:0 и се класира за втория кръг на турнира за Купата на Германия по футбол. Ройс напредна бързо през защитата на съперника и хладнокръвно прати топката в мрежата за 5:0 в 58-ата минута.

Джейдън Санчо откри резултата от дузпа в 14-ата минута, а останалите попадения реализираха новото попълнение Джъд Белингам в 30-ата, Торган Азар в 39-ата и Джовани рейна в 50-ата.

Дуисбург остана с човек по-малко на терена още в 38-ата минута, след като Доминик Фолкмер получи червен картон.

Дебют за Дортмунд направиха Белингам и Тома Мюние, а за Марко Ройс това беше първи мач от февруари насам или след общо 233 дни извън терена. Вратарят Роман Бюрки и защитникът Рафаел Герейро пропуснаха срещата поради контузии.

Новакът в Бундеслигата Арминия (Билефелд) отпадна още в първия кръг след загуба с 0:1 от четвъртодивизионния Рот Вайс Есен. Единственото попадение в мача реализира Зимон Енгелман в 33-ата минута.

Хамбургер ШФ, който за трета поредна година ще играе във Втора Бундеслига, също напусна надпреварата след поражение с 1:4 от третодивизионния Динамо (Дрезден), а срещата се игра пред близо 10 хиляди зрители на стадиона, въпреки пандемията от коронавирус.

За победителите точни бяха Яник Щарк, Робин Бекер, Кристоф Дафернер и Себастиан Май.

С победа се поздрави и Хановер 96 с 3:2 при визитата си на Вюрцбургер Кикерс.