Габи Петрова и млади пловдивски таланти в селекцията за Европейското отборно

Ивет Лалова е водачка на България във втора лига, шампионатът е в Хърватия на 10-и и 11-и август

Българският национален отбор се събира за участие за Европейския отборен шампионат за мъже и жени във Вараждин, Хърватия на 10 и 11 август.

България е във втора лига заедно с отборите на Австрия, Хърватия, Кипър, Дания, Естония, Грузия, Израел, Латвия, Люксембург, Малта и Словения.

Водач на нашите е Ивет Лалова, която ще бяга на 100 и на 200 метра. В състава са още Мирела Демирева (скок височина), Радослава Мавродиева (гюле), пловдивчанката  Габриела Петрова от СКЛА Локомотив Пловдив (скок дължина и троен скок), Тихомир Иванов (скок височина), Митко Ценов (3000 м стипълчейз), Момчил Караилиев (троен скок), Георги Иванов (гюле).

Някои от по-младите ни новите таланти като пловдивчанките от СК Актив 2013 също са в състава – Лиляна Георгиева (800 м), Кристина Борукова (400 м с препятствия, щафета 4х400 м), Габриела Георгиева (щафета 4х400 м) и Мартин Проданов (800 м, 1500 м).

Ето и пълният състав на отбора:

МЪЖЕ

100 м, 200 м –Светлин Иванов

400 м- Антонио Иванов

800 м, 1500 м – Мартин Проданов

3000 м, 5000 м – Иво Балабанов

3000 стипълчейз – Митко Ценов

110 м с перпятствия – Станислав Станков

400 м с препятствия – Николай Николов

Скок височина – Тихомир Иванов

Овчарски скок – Атанас Петров

Скок дължина – Даниел Добрев

Троен скок – Момчил Караилиев

Гюле – Георги Иванов

Диск – Деян Гемижев

Чук – Никола Михов

Копие – Марк Славов

Щафета: 4х100 м: Денис Димитров, Петър Пеев, Веселин Живков и Светлин Иванов

Щафета 4х400 м: Светлин Иванов, Антонио Иванов, Михаил Гаргов, Живко Стоянов

ЖЕНИ:

100 м, 200 м – Ивет Лалова-Колио

400 м – Надежда Рачева

800 м – Лиляна Георгиева

1500 м, 3000 м – Милица Мирчева

5000 м – Маринела Нинева

3000 стипълчейз – Маргарита Радева

100 м с препятствия – Елена Митева

400 м с препяствия – Кристина Борукова

Скок височина – Мирела Демирева

Овчарски скок – Мария Капушева

Скок дължина, троен скок -Габриела Петрова

Гюле – Радослава Мавродиева

Диск – Рената Петкова

Чук – Екатерина Димова

Копие – Михаела Петкова

Щафета 4х100 м – Инна Ефтимова, Виктория Георгиева, Йорданка Иванова, Ивет Лалова-Колио

Щафета 4х400 м – Надежда Рачева, Кристина Борукова, Полина Тодорова, Габриела Георгиева

Подобни статии

Top
Към лентата с инструменти