Габриела Петрова като Снежанка на Коледа (СНИМКА)

Пловдивската лекоатлетка е вперила поглед в Игрите в Токио през 2021 година

Унакалната пловдивска лекоатлетка Габриела Петрова отправи най-добрите си пожелания към българите по случай Коледа. Състезателката на СКЛА Локомотив (Пловдив) се превъплъти с Снежанка пред домашната си коледна елха, но в доста спортно облекло.

Със сигурност коледно и новогодишното желание на Габи е медал от предстоящите през 2021 година олимпийски игри в Токио, които бяха отложени заради пандемията от коронавирус.

Въпреки коварния вирус, 2020 година се оказа доста успешна за възпитаничката на треньора Атанас Атанасов – тя спечели 2 балкански титли, сребърен медал от Диамантената лига в Монако и на континенталния турнир в Турку, Финландия.

Постижението на Габриела Петрова на троен скок 14.38 е най-силното в българската атлетика за 2020-а година. Това я направи №1 в Европа и №2 в света за годината. Тя го постави на турнира за Купа Пловдив, който спечели безапелационно, а в Атина триумфира в скока на дължина.

На националния шампионат за мъже и жени Габи помогна на отбора си да триумфира в щафета на 4х100 м със силно бягане в последния пост.

Напълно заслужено за втори път в кариерата си Габриела Петрова бе избрана за Лекоатлет на годината в престижната класация на списание „Атлетика“.

През годината имаше и други щастливи събития за нея – любимият й Локомотив за втора поредна година спечели Купата на България, също така Суперкупата, завърши на второ място в Първа лига, а в Лига Европа изигра уникален мач на „Лаута“ срещу английския гранд Тотнъм.