Георги Кабаков свири при победата на Нидерландия с 1:0 над Полша (ВИДЕО) - DC news

Георги Кабаков свири при победата на Нидерландия с 1:0 над Полша (ВИДЕО)

Италия с фалстарт в Лигата на нациите след 1:1 у дома срещу Босна и Херцеговина

Нидерландия записа минимален домакински успех с 1:0 над Полша в първия кръг на Лига „А“, група 1 на Лигата на нациите. Попадението отбеляза Стивън Бергвайн в 61-ата минута. Двубоят бе ръководен от родния съдия Георги Кабаков и беше дебютен за селекционера на „лалетата“ Дуайт Лодевегес, който замени напусналия Роналд Куман.

Босна и Херцеговина си тръгна с точка от Флоренция, след като направи 1:1 с Италия в мач от същата група. Едвин Джеко изведе гости напред в 57-ата минута. Десет след това Стефано Сенси изравни.

Албания тръгна с успех като гост в турнира Лигата на нациите. „Орлите“ надвиха Беларус в Минск с 2:0 и излязоха начело във временното класиране. Попаденията отбелязаха Цикалеши в 23-ата и резервата Баре в 78-ата.

В другата среща от групата Казахстан победи Литва също като гост. В следващия кръг на 7 септември ще се изиграят срещите Казахстан – Беларус и Албания – Литва.

Резултати: Италия – Босна и Херцеговина 1:1, Нидерландия – Полша 1:0, Норвегия – Австрия 1:2, Румъния – Северна Ирландия 1:1, Шотландия – Израел 1:1, Словакия – Чехия 1:3, Литва – Казахстан 0:2, Беларус – Албания 0:2