Георги Кабаков вдигна 1 червен и 9 жълти картона в Белград (ВИДЕО)

Мартин Минчев влезе на смяна за Спарта (Прага) при загубата с 1:2 от Партизан, ето всички резултати от Лига Европа и Лигата на конференциите

Най-добрият български рефер Георги Кабаков, който ръководи реванша между Партизан (Белград) и Спарта (Прага), вдигна общо 1 червен и 9 жълти картона. Негови помощници бяха Мартин Маргаритов и Диян Вълков, а сърбите победиха с 2:1 и с общ резултат 3:1 се класираха за осминафиналите.

Българският нападател Мартин Минчев се появи през второто полувреме за гостите от Прага. Минчев замени Якуб Пешек на почивката, след като Партизан водеше вече с 2:0 с двата гола на Рикардо Гомеш в 7-ата и в 24-ата минути. 30-годишният таран от Кабо Верде беше наречен феноменален, но в 65-ата минута пловдивчанинът Георги Кабаков му извади втори жълт картон и го отстрани от терена.

Чехите успяха да върнат едно попадение чрез Адам Хложек в 85-ата минута и отпаднаха от турнира.

Резултати от плейофния кръг на Лига Европа:

Динамо Загреб – Севиля 1:0 (общ резултат 2:3)

Лацио – Порто 2:2 (общ резултат 3:4)

Олимпиакос – Аталанта 0:3  (общ резултат 1:5)

Реал Сосиедад – Лайпциг 1:3  (общ резултат 3:5)

Наполи – Барселона 2:4  (общо 3:5)

Рейнджърс – Борусия Дортмунд 2:2 (общо 6:4)

Реал Бетис – Зенит Санкт Петербург 0:0 (общо 3:2)

Спортинг Брага – Шериф Тираспол 2:0 след прод., в първия мач 0:2,  след дузпи 3:2