Георги Миланов с 83 минути срещу Челси, Славчев влезе на смяна срещу Арсенал (ВИДЕО)

Ето всички резултати от мачовете в Лига Европа снощи

Челси постигна трудна победасрещу МОЛ Види  с 1:0 в мачот група „L“ на Лига Европа, който се игра на „Стамфорд бридж“ в Лондон. Момчетата на Маурисио Сари срещнаха сериозен отпор от българския национал Георги Миланов и съотборниците му. В края на първото полувреме реферът поряза и двата отбора, спестявайки очевидни дузпи.

Алваро Мората направи няколко пропуска, но все вкара двайсетина минути преди края на редовното време след асистенция на Вилиан.

Миланов започва титуляр и остана на терена до 83-ата минута, когато беше заменен от Армин Ходжич. Преди това българинът получи жълт картон.

Така лидерът в групата Челси събра пълен актив от 6 точки, докато Види е на дъното без спечелена точка и без вкаран гол.

Друг българин – Симеон Славчев, пък влезе на смяна в за Карабах при загубата у дома с 0:3 от Арсенал.

Дюделанж допусна втора загуба в група “F” в Лига Европа. Тимът от Люксембург падна с 0:3 като гост на Бетис на стадион “Бенито Вийямарин” в Севиля. Цял мач гостите записа българинът Едисон Йорданов, който си изкара жълт картон в 52-ата минута.

Резултатите от Лига Европа:

ФК Цюрих – Лудогорец 1:0, Байер Леверкузен – АЕК Ларнака 4:2, Розенборг – РБ Лайпциг 1:3, Залцбург – Селтик 3:1, Бордо – ФК Копенхаген 1:2, Зенит – Славия (Прага) 1:0, Андерлехт – Динамо (Загреб) 0:2, Фенербахче – Спартак (Търнава) 2:0, Карабах – Арсенал 0:3, Ворскла – Спортинг 1:2, Милан – Олимпиакос 3:1, Бетис – Дюделанж 3:0, Рейнджърс – Рапид Виена 2:1, Спартак Москва – Виляреал 3:2, Аполон Лимасол – Марсилия 1:2, Айнтрахт Франкфурт – Лацио 3:1, Малмьо – Бешикташ 2:0, Сарпсборг 08 – Генк 3:1, Краснодар – Севиля 2:1, Стандард Лиеж – Акхисар Блд Спор 2:1, Астана – Рен 2:0, Яблонец – Динамо Киев 2:2, БАТЕ Борисов – ПАОК 1:4, Челси – Видеотон 1:0

Снимка: Getty Images