Георги Пашов с асистенция при победата на Арарат с 2:1 над Дюделанж (ВИДЕО)

Васил Божиков капитан за Слован (Братислава), който победи с 1:0 гръцкия ПАОК

Защитникът Георги Пашов игра 90 минути и подаде за първия гол при победата на Арарат-Армения с 2:1 у дома срещу Дюделанж в първа среща от плейофния кръг в Лига Европа. Българският национал игра силно и асистира за попадението на Маилсон Лима в 22-ата минута на двубоя.

В 67-ата минута Марио Покар изравни за гостите от Люксембург, но Иля Антонов осигури успеха за Арарат с точния си удар в последните секунди. Срещата-реванш между двата отбора ще се проведе през следващата седмица.

Слован (Братислава) се наложи с 1:0 в домакинството си на ПАОК в първия мач от плейофа на турнира. Българинът Васил Божиков изведе словашкия шампион с капитанската лента. Родният национал изигра пълни 90 минути и се отличи с решителни намеси.

ПАОК пропусна отличен шанс още в 7-ата минута, след като изстрел на Лео Жаба срещна гредата.
В допълнителното време на мача вратаря на гърците Александрос Пасхалакис не успя да улови една дълга топка в наказателното поле и позволи на Миенти Абена да отнеме, а той без забавяне стреля в мрежата.

Еспаньол победи с 3:1 Зоря (Луганск), който преди седмица отстрани ЦСКА от турнира. Украйнците поведоха в каталунската столица чрез Владислав Кочергин в 38-ата минута. През втората част Еспаньол наложи тотална доминация и обърна резултата чрез Факундо Ферейра (58), Хави Липес (79) и Матиас Варгас (81), а при 1:1 Естебан Гранеро пропусна дузпа.

Торино и Уулвърхамптън направиха зрелищно 2:3 в Италия. Англичаните взеха преднина непосредствено преди почивката след автогол на Глеисон. Диого Жота удвои в 59-ата минута, но Лоренцо Де Силвестри две минути по-късно върна едно попадение. Раул Хименес в 72-ата минута възстанови преднината от два гола на англичаните. Минута пред края Андреа Белоти реализира дузпа, с която надеждите на Торо.