Георги Самуилов получи 60% от акциите, ще е новият собственик на Ботев

Гласуването се случи в култовия час 19:12, бизнесменът влиза във владение на 30 август

Общото събрание на Сдружение ПФК Ботев Пловдив, което държеше 61% от акциите на клуба, гласува единодушно прехвърлянето на 60% на бизнесмена Георги Самуилов. Така Сдружението остава със символичния 1 процент, а петролният магнат ще стане новият собственик на Ботев, съобщи plovdivderby.com.

Председателят на Сдружението Апостол Апостолов ще джироса акциите на фирмата ЕФ ЕС Мениджмънт, като сделката ще стане факт на 30 август.

В същото време Ботев загуби с 1:2 учебната игра от Марица на базата в Коматево. През първото полувреме в игра влязоха вратарят Иван Чворович, Диого Кампос, Антонио Вутов и новият бразилски десен защитник Джонатан Перейра. След почивката за „канарчетата“ играха само юноши.

Николай Димитров изведе Марица напред през първата част, а Антонио Вутов изравни. През второто полувреме гостите нацелиха греда, а Георги Георгиев им донесе победата.