Германия с 1:0 над Румъния, Армения шокира Исландия с 2:0 (ВИДЕО)

Дания разби Молдова с 8:0, ето всички резултати от снощи

Германия постигна минимална победа с 1:0 при визитата си на Румъния в група „J“ на Световните квалификации с гол на Серж Гнабри преди почивката и въпреки огромната бройка пропуснати шансове, остава на върха в групата си с 6 точки.

Гнабри се разписа в 16-ата минута, след като вкара 15-ия си гол в 19 мача за Германия. Асистенцията беше на Кай Хаверц, който преодоля един противник преди да даде паса.

Селекционерът Йоахим Льов изгледа един подобряващ се германски отбор, който си правеше каквото си иска срещу румънците. Но единствен на висота беше вратарят им Флорин Ница, който се отличи с поредица от спасявания.

Румъния беше тотално беззъба в атака, но поне има три точки, колкото и отбора на Северна Македония, разгромил Лихтенщайн с 5:0. Двата отбора си дадоха среща преди няколко дни и Румъния трудно изтръгна успеха с 3:2.

Малко преди попадението Хаверц също можеше да се разпише, но ударът му от подобна позиция беше спасен от Ница. Вратарят също така спаси удари на Леон Горецка и Лерой Сане, чието излизане на терена беше изненада на фона на ясните сигнали, че и двамата имат мускулни проблеми. Преди края на полувремето румънският страж извади акробатично удари на Илкай Гюндоган, както и на Гнабри.

През второто полувреме Сане още един път пропусна, както и резервата Тимо Вернер. На другата врата Мануел Нойер, който днес навърши 35 години и изигра 98-ата си среща за Бундестима, имаше някои рутинни намеси, като единственото опасно положение се откри през Николае Станчу.

Германия обаче си поделя лидерската позиция с Армения, които шокираха Исландия с 2:0.

В група „I“ след победата на Англия над Албания с 2:0 с попадения на Хари Кейн и Вейсън Маунт, дойдоха две очаквани 3:0 за Полша и Унгария срещу двата аутсайдера в групата. Поляците отнесоха с 3:0 Андора.п Роберт Левандовски вкара в 30-ата и 55-ата минути, а Карол Свидерски се отличи в 88-ата. Левандовски вече има 66 гола за полския национален отбор, с 18 повече от легендата Влоджимеж Любански, вкарал 48 между 1963-а и 1980-а година.

Унгария получи три дузпи от шотландския съдия Ники Уолш при визитата на Сан Марино, но вратарят на малката държава Елиа Бенедетини спаси едната- изпълнена от Роланд Шалай в 20-ата минута. 7 минути по-рано Адам Салай беше открил резултата при първата, а Шалай вкара за 2:0 от игра в 71-ата. Ветеранът Неманя Николич фиксира крайното 3:0 две минути преди края при третата отсъдена дузпа.

Украйна изпусна победата срещу Финландия в група „D“ на Световните квалификации в зона Европа, след като завърши 1:1 у дома. Украинците водеха с 1:0 до 88-ата минута, но Теему Пуки си спечели дузпа и сам я реализира.

Жуниор Мораеш откри резултата за Украйна десет минути преди края след като Александър Караваев проби от дясно и му сервира топката. Украинците имаха леко предимство в играта, но преди да падне този гол и гостите можеха да се разпишат. Йоонас Тойвио връхлетя с глава върху топката, но от 10 метра я прати в аут. В 88-ата минута Виталий Миколенко сбърка жестоко пред собствената си врата, след като върната топка позволи да му бъде отнета от Пуки. Здравенякът от Финландия мина пред бранителя, който го задържа с ръка. Вратарят Георгий Бушчан хвана ъгъла при изпълнението, но то беше прекалено прецизно- 1:1.

В същата група Франция рутинно спечели срещу Казахстан с 2:0 и води с 4 точки, но на 31-и март гостува на Босна и Херцеговина, която има 1. Украйна и Финландия са с по 2.

В група „F“ Австрия се справи с Фарьорските острови с 3:1 още до почивката, след като изоставаше с 0:1 благодарение на гола на Сори Рагнар Нателстад в 19-ата минута. Капитанът Александър Драгович изравни в 30-ата, Кристоф Баумгартнер направи 2:1 в 37-ата. Минута преди края на първата част Саша Калайджич оформи крайното 3:1.

Израел и Шотландия си поделиха по точка след 1:1, като за домакините откри Дор Перец минута преди края на първото полувреме. Райън Фрейзър изравни в 56-ата минута, като за шотландците това е 2-а точка от два мача.

Лидерът в групата Дания разнебити Молдова с 8:0 и има 6 точки. Австрийците следват с 4. Фарьорските острови, Израел и Молдова имат по 1 точка.

Швейцария постигна втори успех в група „С“ на Световните квалификации за Катар 2022, след като надви минимално Литва с 1:0. Джердан Шакири вкара единственото попадение в мача, след като се разписа още във 2-ата минута. Нисичкият полузащитник навлезе в наказателното поле от ляво и по диагонала прати топката в мрежата.

Срещата ще се запомни с куриоз, след като се оказа, че вратите са по-високи от стандарта с 10 сантиметра. Началото беше забавено с около 10-12 минути, за да придобият нормален вид.

С този успех Швейцария събра 6 точки, колкото има и Италия след победата с 2:0 над България. Адзурите водят по голова разлика, а Литва и Северна Ирландия имат по един мач. България е на дъното с 1:5 голово съотношение.

До края на първото полувреме домакините удариха и една греда чрез Емболо, но повече голове във вратата на Шведкаускас не паднаха.

В група „В“ Швеция постигна втора победа, този път с 3:0 като гост на Косово. Скандинавците имат 6 точки, след като на старта прекършиха Грузия у дома с 1:0. Втори за момента са Испания, които си тръгнаха щастливи с 2:1 от Тбилиси. За Косово това беше първа среща в кампанията, а другият отбор в потока е Гърция.

Още в 12-ата минута Лудвиг Аугустинсон откри резултата след асистенция с пета на Златан Ибрахимович, който в наказателното поле изпревари вратаря на домакините Самир Уйкани. В 35-ата минута Александър Исак покачи на 2:0 с ново атрактивно попадение, а крайното 3:0 фиксира Себастиан Ларсон от дузпа в 70-ата минута.

Резултати: Казахстан – Франция 0:2, Грузия – Испания 1:2, Дания – Молдова 8:0, Албания – Англия 0:2, Армения – Исландия 2:0, България – Италия 0:2, Швейцария – Литва 1:0, Косово – Швеция 0:3, Украйна – Финландия 1:1, Австрия – Фарьорски острови 3:1, Израел – Шотландия 1:1, Полша – Андора 3:1, Сан Марино – Унгария 0:3, Северна Македония – Лихтенщайн 5:0, Румъния – Германия 0:1