Гимнастичките без медал индивидуално и на отделните уреди в Пезаро

Ансамбълът остана със среброто в многобоя, добър дебют на Татяна Воложанина и Стилияна Николова

Завърши Световната купа в Пезаро (Италия). Това беше последното състезание преди Европейското първенство, което ще се проведе във Варна от 9-ти до 13-ти юни.

България беше представена от ансамбъл жени и при индивидуалното от дебютантките на такъв форум Татяна Воложанина и Стилияна Николова.

Активът за „златните момичета“ е сребърният медал в многобоя за ансамбъла, като спокойно това сребро би могло да бъде и злато и нямаше да бъде незаслужено.

Българският ансамбъл спечели сребърен медал в многобоя, но в неделя остана без отличие на финалите на отделните уреди. На пет топки България остана на пето място, а на три обръча и два чифта бухалки – четвърти.

В първия финал Симона Дянкова, Мадлен Радуканова , Лаура Траатс , Стефани Кирякова и Ерика Зафирова получиха оценка от 42.800 точки (34.800 трудност и 8.000 за изпълнение).

Момичетата на старши треньора Весела Димитрова и на помощник-треньора Михаела Маевска допуснаха грешки в изпълнението си.

Златото на пет топки взеха домакините от Италия с 46.950 точки, пред Русия с 45.350 точки и Япония с 43.800 точки.

На обръчи и бухалки българките бяха оценени с 41.100 точки (32.900 трудност и 8.200 за изпълнение). Шампион е Италия с 44.150 точки, следван от Русия с 43.200 и Израел с 41.600 точки.

В първите два финала индивидуално жени на обръч шампионка стана Дина Аверина (Русия) с 26.900 точки, втора е Линой Ашрам (Израел) с 26.850 точки, а трета е Арина Аверина (Русия) с 26.800 точки.

На топка първа е Ашрам с 28.550 точки, пред Дина Аверина с 28.300 и Арина Аверина с 28.100 точки.

Българките Стилияна Николова и Татяна Воложанина бяха финалистки съответно на бухалки и на лента.На бухалки Стилияна Николова завърши на осмо място при дебюта си на турнир от подобен ранг. Тя получи оценка от 22.400 точки, след като допусна сериозни грешки, но самото й попадане на финал при първото появяване, е огромен успех.

Златният медал спечели Арина Аверина с 28.800 точки, втора е Линой Ашрам с 28.600, а трета – Дина Аверина с 28.500 точки.

На лента Татяна Воложанина зае седмото място с 20.750 точки, след като имаше неточности в изпълнението.

Първа е Арина Аверина с 24.700 точки, пред сестра си Дина Аверина с 24.650 точки, а трета се нареди Алина Харнаско (Беларус) с 23.500 точки.

пециален гост на Световната купа в Пезаро беше президентът на Международната федерация по гимнастика Моринари Ватанабе.