Гинган поднесе сензацията и отстрани ПСЖ от Купата на лигата (ВИДЕО)

Комфортни победи за Реал (Мадрид) и Манчестър Сити

Пари Сен Жермен отпадна изненадващо от турнира за Купата на Лигата във Франция, след като Гинган вкара две от отсъдените три дузпи за крайната победа с 2:1 като гост. Столичани спечелиха последните пет издания на турнира, но този път ударът от наказателен удар на гостите в добавеното време ги остави без един от дежурните трофеи.

Маркус Тюрам пропусна първата дузпа в полза на Гинган в 61-та минута, а Неймар вкара с глава за 1:0 само две по-късно. Йени Нбакото обаче изравни за гостите с втората дузпа в 81-та, а Тюрам бе точен в третата минута на добавеното време и опашкарите в класирането на френското футболно първенство отстраниха категоричния лидер в него.

Неймар, Единсон Кавани и Марко Верати получиха жълти картони в последните секунди на мача, когато протестираха за неотсъдена дузпа срещу италианския халф на парижаните.

Бордо се присъедини към Гинган на полуфиналите след победа с 1:0 срещу Льо Авър, а Монако надви Рен с 8:7 след дузпи. Страсбург пък победи с 2:1 Олимпик Лион във вторник.

Реал (Мадрид) забрави временно за проблемите в испанското футболно първенство, след като постигна победа с 3:0 срещу Леганес в първи мач от осминафиналите за Купата на Испания. Градският съперник Атлетико (Мадрид) пък стигна само до 1:1 като гост на Жирона.

Капитанът Серхио Рамос даде преднина европейските и световни клубни шампиони от дузпа в 44-та минута, а Лукас Васкес увеличи преднината на домакините в 68-та след грешка на защитата на гостите и вратаря Иван Куеляр. Бразилският тийнейджър Винисиус пък оформи крайното 3:0 в 78-та минута с прекрасен шут от воле, с което тимът на Сантиаго Солари почти си гарантира място на четвъртфиналите. Преди това обаче Реал трябва да изиграе 90 минути и в Леганес.

Антоан Гризман вкара единствения гол за Атлетико в гостуването срещу Жирона в деветата минута, а столичаните не успяха да запазят преднината си и ще трябва да търсят победа или нулево равенство на собствен терен. Антони Лозано се разписа в 34-та минута за Жирона и запази шансовете на каталунците за класиране на четвъртфиналите.

Виляреал стигна до трудно равенство у дома срещу Еспаньол, след като гостите поведоха с голове на Серхи Дардер в 15-та и Алекс Лопес в 72-та минута. Карл Екамби все пак намали в 85-та минута, а Карлос Бака вкара четири по-късно за крайното 2:2.

Анхел Родригес пък бе точен за Хетафе в добавеното време и по този начин неговият тим надви с 1:0 Валядолид като домакин.

Габриел Жезуш вкара четири гола и защитаващият трофея си Манчестър Сити победи с 9:0 третодивизионния Бъртън Албиън в първи мач от полуфиналите на турнира за купата на ФА. Бъртън ще трябва да изтърпи нови 90 минути срещу Сити на 23-и януари, когато е реваншът. Той е протоколен и след него шампионите от Висшата лига ще се изправят срещу победителя от двубоя между Челси и Тотнъм, като „шпорите“ имат гол аванс след първата среща.

Пеп Гуардиола пусна силен състав срещу Бъртън и Сити бързо дръпна в резултата. Кевин Де Бройне се разписа с глава след пас на Давид Силва във втората минута, а до почивката домакините вече водеха с 4:0 след две попадения на Жезуш и прехвърлящ удар на Александър Зинченко.

Сити не показа милост след почивката и Жезуш наниза още два гола, а Фил Фолдън, Кайл Уолкър и Рияд Марез добавиха по още един. По този начин носителите на трофея оформиха най-солидната победа в историята на турнира на фазата полуфинал.