Гришо е №29 в света преди Мастърса в Маями

Треньорът на българина Дани Валверду стана на 33 години

Най-добрият български тенисист Григор Димитров падна с едно място в световната ранглиста на АТП тази седмица. Димитров, който лекува контузия в рамото и не е играл от два месеца от Откритото първенство на Австралия през януари, има актив от 1300 точки и вече е 29-и в класацията.

Той се готви да се завърне на корта на „Мастърс 1000“ турнира в Маями. Днес треньорът му Дани Валверду стана на 33 години, като снимка на целия екипведнага бе публикувана в Инстаграм.

Вижте тази публикация в Instagram.

💕 @grigordimitrov #grigordimitrov #grigordimitrovteam #practice #tennis #tennisplayer #tenniscoach #birthday #happybirthday #miami #baby

Публикация, споделена от Grigor Dimitrov Videos (@grigorvideos) на

Втората ни ракета Димитър Кузманов – Мико запазва 325-ата си позиция с актив от 86 точки.

На върха няма промени. Начело в класацията е шампионът от Откритото първенство на Австралия Новак Джокович с 10990 точки, следван от Рафаел Надал (Испания) с 8725 точки и Александър Зверев (Германия) с 6630 точки.
Австриецът Доминик Тийм, който в Индиън Уелс спечели първа титла от сериите „Мастърс“, прогресира до четвъртата позиция с 4755 точки.

486. (488) Александър Лазаров 12 точки

При жените първата ракета на България Виктория Томова запази позиции в световната ранглиста по тенис. Томова, която отпадна във кръг на турнира на ITF в Казан (Русия) през миналата седмица, остана с 378 точки, като заема 152-ото място в класацията на УТА.

Шампионката от Откритото първенство на Австралия Наоми Осака (Япония) продължава да бъде лидерка в класацията с 5991 точки. На второ място излезе Петра Квитова (Чехия) с 5550 точки, а трета вече е Симона Халеп (Румъния) с 5457 точки.