Гришо и Стан доиграват днес, швейцарецът води след 2 тайбрека (ВИДЕО)

Българинът към фен: Да ти приличам на бебе?

Григор Димитров и поставеният под №24 Стан Вавринка не успяха да приключат мача си от третия кръг на тенис турнира от Големия шлем „Ролан Гарос“ снощи и ще доиграват днес.

Българинът отстъпваше на швейцареца с 6:7(5), 6:7(4), когато съдията на стола Кадер Нуни взе решение да спре срещата поради настъпилия мрак в Париж.

Мачът беше преместен от корт „Сюзан Ланглен“ на корт №1 заради забавилата се програма. Това предизвика недоволството на стотици зрители с билети за по-големия корт, които не успяха да гледат срещата. На трибуните беше и достигалата до трето място в света Мануела Малеева, която преди това се видя с Григор на тренировката му.

Мачът не започна добре за Гришо, който допусна да бъде пробит в откриващия гейм. При следващото си подаване 46-ият в ранглистата българин губеше с 15:40, но измъкна играта и навлезе в ритъм. Димитров върна брейка при 3:3 след отличен ретур. В следващия гейм българинът се вкара в неприятности. От 40:0 той трябваше да отразява на два пъти точки за пробив на Вавринка преди да спечели с отличен прехвърлящ удар. В десетия гейм Григор стигна до сетбол, но шампионът в турнира от 2015-а го отрази с мощен сервис и после стигна до 5:5.

Закономерно се стигна до тайбрек. Смяната на половините дойде при 3:3 точки. При 6:5 швейцарецът имаше точка за спечелване на частта и я реализира, след като ударът на Димитров се спря в лентата на мрежата. Частта продължи 66 минути.

Григор отрази две поредни точки за пробив в началото на следващия сет и стигна до 1:1.След това всеки печелеше подаването си сравнително лесно и се стигна до нов тайбрек. Носителят на три титли от Големия шлем Вавринка поведе с 4:2 точки при размяната на полетата. След това стигна до 6:3 и затвори частта при втората си възможност след бекхенд в аут на Димитров.

Доиграването ще бъде в събота, отново на корт №1 като двубоят ще бъде втори в програмата му, както е по регламент. Преди това има мач на двойки между Феро/Пари – Росолска/Янг.

Победителят от този мач ще играе със Стефанос Циципас или Филип Крайнович, които също ще довършват в събота при 2:0 сета за гръцкия състезател.

За осминафиналите без проблеми се класира Роджър Федерер, който победи 20-годишния Каспър Рууд със 6:3, 6:1, 7:6(8) в своя мач №400 в Големия шлем. Рафаер Надал преодоля Давид Гофен със 6:1, 6:3, 4:6, 6:3. Напред са още Кей Нишикори, Мартин Клижан, Беноа Паре, Леонардо Майер и Хуан Игнасио Лондеро.