Гришо излиза срещу Сугита на Свети Валентин (СНИМКИ И ВИДЕО)

Българинът се завръща след контузия в юбилейното 45-о издание на турнира

Първата българска ракета Григор Димитров започва участието си на турнира в Ротердам днес следобед на празника на влюбените Свети Валентин. А феновете на тениса в холандския град със сигурност са влюбени в чаровниците на корта – Роджър Федерер и Григор Димитров. Съперник на световния №5 ще е Юичи Сугита от Япония. Двубоят между двамата е трети на Централния корт и ще започне не преди 15:00 часа, дори и доста по-късно.

Програмата в 12:00 часа българско време ще открият Лука Пуй срещу Андрей Рубльов, следвани от холандския сблъсък между Робин Хаасе и Тимо де Бейкер.

Гришо ще играе за седми път в турнира, където дебютира през 2009 година с гръмка победа над Томаш Бердих и оспорван трисетов мач с тогавашния лидер в световната ранглиста Рафаел Надал.

Срещу японеца Сугита Григор е играл два пъти като до момента няма загуба от него. В момента японецът се намира под №41 в световната ранглиста. За последно те играха на четвъртфинала на турнира в Синсинати през 2017 година, когато българинът спечели с 6:2, 6:1.

Следващият съперник на Димитров е сърбинът Филип Крайнович. Той спечели трудно срещу канадския тийнейджър Феликс Оже-Алиасим с 6:2, 3:6, 7:5. Краинович и Димитров имат три мача помежду си като и в трите Гришо е стигал до победата. За да има шанса да постигне четвърта обаче той ще трябва първо да се справи със съпротивата на Сугита този следобед.

Вечерната сесия на Централния корт пък открива поставения под №1 в схемата Роджър Федерер, който ще се изправи в 20:30 часа срещу белгийския квалификант Рубен Белеманс. След това играят Александър Зверев срещу Андреас Сепи.

Снимки: abnamrowtt.nl