Гришо изпусна два мачбола и отново отстъпи на Циципас (ВИДЕО) - DC news

Гришо изпусна два мачбола и отново отстъпи на Циципас (ВИДЕО)

Българинът загуби за трети път този сезон от гърка, когото този път бе надиграл почти категорично

Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове от сериите „Мастърс 1000“ в италианската столица Рим с награден фонд 6 милиона евро. Българинът изпусна два мачбола и отстъпи с 3-6, 7-5, 6-7(4) от номер 4 в схемата Стефанос Циципас (Гърция). Срещата продължи 2 часа и 39 минути.

Гришо има за какво да съжалява, че не постигна победата в този мач. Григор имаше два мачбола в третата решителна част при 5-4 и 6-5, но не успя да се възползва.

Циципас започна силно мача и поведе с 3:0. Димитров имаше шанс да върне пробива в седмия гейм, но не се възползва и това се оказа решаващо за изхода на първия сет.

Във втората част Циципас реализира брейк за 4:3. Веднага след това Димитров отново стигна възможност да пробие, но пак не се възползва, а при равенство 40:40 той не успя да преодолее съперника на мрежата и в яда си счупи ракетата си. Това сякаш освободи напрежението и българинът заигра значително по-добре.

При 5:4 Циципас сервираше за победата, но Димитров успя да стигне до брейк и то на нула, с което изравни. Българинът продължи отличната си серия и в последствие направи пълен обрат в сета, след като спечели 15 от последните 16 разигравания в него.

Григор преодоля критичен момент при 1:1 в третия сет, като спечели подаването си от изоставане с 0:40 с пет поредни точки.

При 5:4 Димитров стигна до мачбол при сервис на Циципас, но съперникът успя да го отрази. При 6:5 Димитров отново имаше мачбол, но противникът пак се справи в сложната ситуация и вкара сета в решаващ тайбрек. В него гъркът поведе с 5:0 точки, българинът намали до 4:5, но с два поредни сервиса петият в света стигна до успеха.

Така Димитров беше елиминиран от Циципас в трети пореден турнир за по-малко от месец след 1:6, 4:6 в Барселона във втората половина на април и 3:6, 4:6 през миналата седмица в Мадрид.

Григор Димитров все пак си осигури 45 точки за световната ранглиста, в която заема 20-ата позиция.