Гришо на четвъртфинал в Бризбейн (ВИДЕО)

Българинът победи австралиеца Джон Милман, излиза срещу Кей Нишикори, но отпадна на двойки

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Бризбейн след победа със 6:3, 6:4 над представителя на домакините от Австралия – Джон Милман. Двамата се срещнаха на същата фаза миналия сезон, когато Гришо се наложи след тежка трисетова битка. Този път 27-годишният българин контролираше мача до средата на втория сет, когато съперникът му за кратко доминираше. Димитров успя да отвърне на удара и да приключи срещата в два сета.

Българинът притисна съперника от самото начало, като двамата направиха някои отлични разигравания. Шампионът от 2017-а година обаче бе агресивен и уверен. Австралиецът спаси два шанса за пробив още в първия си сервис гейм, но Григор направи пробив на нула за 4:2 и задържа преднината си, като приключи първия сет за 36 минути.

Гришо започна силно втората част, като след два бързи пробива поведе с 4:1. Роденият в Бризбейн тенисист изравни до 4:4 и водеше с 40:15 в следващия гейм. Григор обаче показа характер и отговори на удара, като успя да обърне гейма и секунди по-късно сервираше за мача, който приключи след час и половина игра.

Българинът приключи двубоя с 6 аса и само 2 двойни грешки на сметката си. Припомняме, че в първия си двубой в понеделник Григор се справи в два сета и с Йошихито Нишиока.

„Изпитвам голямо уважение към него. Той е невероятен боец, както видяхме отново днес, особено във втори сет. Но успях да запазя спокойствие през целия мач, особено при 4:4“, заяви Димитров.

Милман похвали играта на българина и каза, че заслужава да продължи на четвъртфиналите.

„Той играе страхотен тенис. Беше много агресивен, особено в първия сет. Всички знаем на какво е способен Григор, когато играе добър тенис, а днес мисля, че той демонстрира защо хората го виждат като играч от топ 10“, каза австралиецът.

Българинът заработи 45 точки за световната ранглиста и 15435 долара от наградния фонд.

На четвъртфиналите на сингъл Григор Димитров излиза срещу японеца Кей Нишикори, който преодоля Денис Кудла със 7:5, 6:2.

Нишикори, който е №9 в световната ранглиста, има четири победи в пет мача срещу Димитров. Срещата ще бъде повторение на финала на турнира от 2017-а година, когато Григор Димитров спечели титлата.

„Радвам се, че ще играя срещу него. Той е добър играч. Сигурен съм, че ще бъде страхотен мач, така че се надявам да мога отново да покажа добър тенис“, заяви Нишикори.

„Стана много хубав мач днес. Срещу Нишикори обаче ще ми бъде много трудно, защото той е един от тези, които се движат най-добре в корта. Надявам се да имам силно начало срещу него“, заяви Гришо след втората си победа тази година в Бризбейн, където вече има 18 победи и 5 загуби в кариерата си, като достига до четвъртфиналите за шести път от 7 участия.

В турнира на двойки Димитров и Райън Харисън (САЩ) загубиха в първия кръг от поставените под номер 4 в схемата Раджийв Рам (САЩ) и Джо Сейлисбъри (Великобритания) с 2:6, 5:7 за 55 минути.

Снимка: brisbaneinternational.com.au