Гришо направо навря Джумхур под мрежата! (ВИДЕО)

Българинът преодоля босненеца с 6:3, 6:7(4), 6:3 пред погледа на майка си, очаква съперника си във втория кръг на Куинс Клъб

Григор Димитров стартира с победа участието си на турнира на трева от сериите ATP 500 в Куинс Клъб. Гришо се наложи с 6:3, 6:7(4), 6:3 над №29 в света Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина. Това беше трети успех от три мача на Димитров срещу този съперник и първи на трева.

Във втори кръг Димитров ще се изправи срещу победителя от двубоя между Новак Джокович и Джон Милман, които играят в момента.

Димитров е шампион в тази надпревара през 2014-та година, а през миналия сезон достигна до полуфиналите, където бе спрян от бъдещия шампион Фелисиано Лопес.

Българинът спечели без проблеми първия сет, като един пробив се оказа достатъчен за това. Във втория сет грешките на нашето момче зачестиха, но все пак се стигна до тайбрек. В него Гришо взе нещата в свои ръце и дори при едно отиграване принуди съперника си да мине под мрежата в опита си да отрази едно дроп воле. Въпреки това Джумхур спечели тайбрека, а с това изравни и сетовете.

В третия сет отново видяхме познатия Гришо, който въпреки че допусна пробив още в първия гейм, веднага след това си го върна. Нов пробив на българина му осигури и победата, като във втория кръг може да се стигне до интересен сблъсък с бившия №1 Новак Джокович.

Във втория кръг бързо се класира Милош Раонич, който водеше със 6:1, 3:3 на Юки Бамбри, когато индиецът се отказа.

Снимка: tennis tv