Гришо напусна Australian Open след петсетова драма! (ВИДЕО)

Българинът на косъм от велик обрат, загуби от американеца Томи Пол, предложението за женитба този път не помогна

Най-добрият български тенисист Григор Димитров сервираше за победата, но беше елиминиран във втория кръг кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставеният под номер 18 българин загуби от Томи Пол (САЩ) с 4:6, 6:7(6), 6:3, 7:6(3), 6:7(3) след 4:19 часа игра.

Така хасковлията допусна толкова ранно отпадане на „Мелбърн Парк“ за първи път от 2013 година, след като в предишните шест сезона той достигаше най-малко до трети кръг, в това число два четвъртфинала и един полуфинал през 2017 година.

Поражението означава, че българинът ще изпадне от Топ 20 на световната ранглиста след надпреварата.

Димитров пропусна две възможности за пробив в шестия гейм, след което 80-ият в света Пол реализира първи брейк за 5:4 и затвори сета при собствен сервис.

Втората част беше много оспорвана и стигна до тайбрек. В него хасковлията поведе с 4:0 точки, но допусна обрат и американецът поведе с 2:0 сета.

В третата част българинът показа отличен тенис. Той пропусна ранен пробив аванс, но след това направи серия от четири поредни гейма, за да намали изоставането си.

В четвъртия сет Пол започна с брейк, който Димитров веднага върна. Ключов беше деветия гейм, в който българинът отрази три възможности за пробив, а в последвалия тайбрек той отново дръпна с 4:0 точки, но този път не допусна да бъде застигнат.

В решаващия пети сет хасковлията проби за 3:2, но Пол веднага върна пробива. Димитров отново реализира брейк за 4:3, а при 5:4 той сервираше за мача. Хасковлията поведе с 30:0, но Пол спечели следващите четири разигравания и изравни за 5:5 гейма. След това се стигна до шампионски тайбрек до 10 точки, в който след 3:3 Пол спечели седем поредни точки и това се оказа решаващо.

Така Димитров не успя да реализира обрат от 0:2 сета за първи път в кариерата си, а американецът ще дебютира в трети кръг на турнир от Големия шлем.