Гришо обърна Даниел Евънс и изравни на Великобритания (ВИДЕО)

Всичко сега е в ръцете на двойката ни Адриан Андреев и Александър Лазаров

Григор Димитров спечели първа победа за България на турнира по тенис АТР Къп след победа в три сета 2:6, 6:4, 6:1 над британеца Дан Еванс. По-рано днес Димитър Кузманов отстъпи в три сета на Камерън Нори. Така резултатът от мача между България и Великобритания от група С е 1:1 победи. Сега българските фенове ще стискат палци за победа при двойките, където Адриан Андреев и Александър Лазаров излизат срещу Джейми Мъри и Джо Салисбъри.

В последният момент обаче играещият ни капитан Григор Димитров реши да влезе в двойката на мястото на Адриан Андреев, което може да се окаже решаващ ход на нашите.

Григор Димитров не влезе по най-добрия начин в мача, макар че взе първото си подаване на 0. В третия гейм Димитров допусна пробив при първата възможност и Еванс изведе британците напред- 1:2. След това британците взеха преднина от 3:1, след като техният състезател игра добре на мрежата и затвърди пробива си. Еванс реализира втори пробив за 4:1 отново при първата отворила се възможност.

И въпреки че българинът направи рибрейк, до края на частта Еванс беше неудържим и с нов пробив поведе с 5:2 при втората реализирана вмъзможност. След това той взе подаването си на 0 и категорично даде преднина на тима си с 6:2.

Вторият сет вървеше сервис за сервис до 3:2 за Димитров, а българинът нанесе решителен удар за 4:2. Най-напред Григор неутрализира сервис-мрежа на противника, а нови два хубави удара от бекхенд му осигуриха пробива след като успешно вкара за 30:30 и за първата точка за пробив.

Григор взе след това подаването си на 0, но допусна да се стигне до 4:5 след пробив от страна на Еванс приключиха – 4:2. Дълъг 10-и гейм във втория сет беше измъкнат от Григор Димитров, което се оказа и напрактика решителния момент в мача. 13 точки бяха разиграни, два пъти Еванс спаси сет-пойнт, но в крайна сметка Димитров показа прецизност на мрежата и възстанови контрола върху мача.

В третия сет българинът не остави никакви съмнения кой е по-добрият и поведе с 3:0, след като взе втората част с пробив на 15. Еванс си върна надеждите за 1:3, тъй като българската първа ракета сякаш не вложи достатъчно сили максимално да натисне топката и да се подготви по най-добрия начин за ударите му.

Но до края на мача хасковлията имаше само един труден гейм- за 4:1, когато трябваше да спаси два брейк-пойнта. В крайна сметка той се възползва от още една непредизвикана грешка от форхенд в близост до мрежата и поведе с 4:1. Последва пробив при три спасени точки от британеца и победа на 0 за 6:1.

След мача Григор Димитров изрази радостта си от това, че националният отбор на България е на турнира ATP Cup в Сидни и има възможност да победи Великобритания.

„В момента не играя най-добрия си тенис, но не се оплаквам, а се радвам, че сме тук. С Дан винаги се получават много стабилни мачове и аз съм доволен, че ще имаме възможност да играем срещу британците и на двойки. Имам пет или десет минути да реша какво ще правим в този двубой и как да го спечелим. Британците са много добри и имат страхотна двойка, но сега вече става въпрос за играта в този мач и за публиката.

След първия сет ми беше нужна повече концентрация. Имам още много работа и трябва да се фокусирам. Да бъдеш капитан не е лесно, но работата е по-приятна с такива момчета около мен“, заяви Гришо.