Гришо отмъсти на Циципас и е на четвъртфинал във Виена (ВИДЕО)

Британецът Даниел Евънс е следващия съперник на българина тази вечер в 20:00 часа

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от веригата ATP 500 във Виена след победа срещу петия в световната ранглиста Стефанос Циципас (Гърция) с 6:7, 6:4, 6:3. Така българинът взе своеобразен реванш за загубата от гърка в осминафиналите от Откритото първенство на Франция в началото на октомври с 0:3 сета.

Във Виена играта на българина бе много солидна, въпреки пропиления първи сет, в който съперниците стигнаха до тайбрек. В него Димитров поведе с 5:0 точки, но последва срив и Циципас отбеляза 7 поредни точки!

Във втория сет Григор проби подаването на противника в петия гейм и поведе с 3:2, а после довърши без проблеми сета. В третия сет хасковлията отново проби сервиса на Циципас в петия гейм, като вече гъркът започна да допуска и доста непредизвикани грешки. Така продължи и до края на мача и с уверена игра Димитров записа една от най-престижните си победи тази година.

Следващият съперник на българина е Даниел Евънс (Великобритания), който елиминира австриеца Юрий Родионов със 7:5, 6:3.

Мачът е тази вечер от 20:00 часа – отново последен на Централния корт.

Никога не е лесно да се измъкнеш от такава ситуация“ каза българинът в интервюто си след мача. „Бях съсредоточен, но той бе много решителен. В хода на тайбрека имаше няколко ситуации, в които шансът беше на негова страна. Почувствах, че няма какво повече да направя. Но въпреки това продължих да вярвам и да правя нещата по правилния начин“ добави Димитров.

„Съумях да остана в мача, което беше най-важното. Стефанос е страхотен боец. Когато играеш срещу него, трябва винаги да си готов. Съсредоточих се върху най-простите елементи от играта.

Всеки силен мач, който изиграваш, ти дава определена доза самочувствие. Днешният определено беше доста изтощителен. Надявам се, че ще имам достатъчно време да се възстановя за следващия мач. Само като си помислите, че това бе едва втория кръг от турнира… Опонентите ще стават все по-силни, което е нормално. Но мисля, че шансовете ми са добри. Просто съм щастлив да бъда тук,“ заяви Григор Димитров.

Източници: БНР, Tenniskafe.com

Снимка: Atptour.com