Гришо отпадна още на старта в Атланта (ВИДЕО)

Българинът продължи да показва същите психологически слабости и загуби от №405 в света Кевин Кинг

Григор Димитров отпадна на старта на тенис турнира в Атланта. Той отстъпи с 5:7, 4:6 на квалификанта Кевин Кинг, който е едва №405 в световната ранглиста. Двамата не бяха играли до момента.

Българинът се намира в серия от четири поредни загуби. За последно той надигра Марин Чилич на „Ролан Гарос“.

Двубоят започна с три поредни пробива – два в полза на Димитров, който поведе с 3:1. При 5:4 Гришо изостана на свой сервис 0:40, но изравни до 40:40. 28-годишният Кинг обаче не се предаде и реализира рибрейк – 5:5. Нещо повече той записа серия от общо три поредни гейма на сметката си за 7:5.

След почивката Григор проби два пъти и поведе 3:0. И в този момент отново допусна спад. Кинг се възползва, за да осъществи обрат до 4:3 в своя полза. Димитров се срина и бе пробит за 5:3. В този критичен момент Кинг допусна рибрейк, сервирайки за мача като направи двойна грешка на точката за пробив. В десетия гейм Димитров спаси три мачбола, но нямаше сили за повече.

Легендата Андре Агаси, под чието вещо ръководство първата българска ракета се готви, също остана разочарован от резултата и от старите слабости на световния №53.

Всички се надяват с едно добро представяне на US Open Григор Димитров да направи добър завършек на един сезон, белязан от контузия и непостоянност.