Гришо отпадна от Куинс Клъб след загуба от Джокович (ВИДЕО)

Българинът вече гледа към „Уимбълдън“, Ноле навлиза в отлична форма

Григор Димитров приключи участието си на турнира на трева в Куинс Клъб. Българинът, поставен под №2 в основната схема и шампион от 2014-а година, отстъпи във втория кръг с 4:6, 1:6 пред бившия №1 в света Новак Джокович.

Интрига в срещата имаше до осмия гейм на първия сет, след който Димитров започна да изпитва сериозни проблеми на начален удар и впоследствие допусна пет двойни грешки – по две в първите два пробива на съперника си. Именно с двойна грешка Гришо загуби първия сет.

Това беше осми двубой между двамата, като Джокович постигна победа №7. Единственият успех на Димитров над този съперник остава мачът им в Мадрид през 2013-а година. Следващият турнир, на който Димитров ще участва е „Уимбълдън“.

Българинът ще загуби 90 точки от актива си, след като миналата година достигна до полуфиналите. Това пък бе първа победа на Ноле над тенисист от Топ 10 от месец май 2017-а година. Следващият му съперник ще бъде французин – Адриан Манарино или Жулиен Бенето.

Снимка: twitter.com/TheQueensClub