Гришо отпадна в Дубай след загуба от Малек Джазири (ВИДЕО)

34-годишният тунизиец поднесе голямата изненада на турнира

Григор Димитров отпадна от турнира по тенис в Дубай с награден фонд 3.05 милиона долара. В среща от първия кръг най-добрият български тенисист загуби изненадващо след обрат с 6:4, 5:7, 4:6 от участващия с „уайлд кард“ Малек Джазири, 117-ти в световната ранглиста.

Поставеният под №1 в схемата Димитров поведе в резултата след първата част с пробива си в десетия гейм.

В 11-ия гейм на втория сет 34-годишният тунизиец спечели подаването на българския тенисист и поведе с 6:5, след което сервира успешно за изравняване на резултата в срещата, продължила 140 минути.

Играта в третата част отново беше равностойна, а Джазири успя да пробие за 4:3. В деветия гейм Димитров отрази два мачбола при собствен начален удар, но тунизиецът затвори двубоя от третия си опит, след като спаси точка за пробив.

В този двубой българинът допусна 12 двойни грешки и постигна само един пробив при начален удар за своя съперник. Една от вероятните причини за загубата му е, че все още се възстановява от заболяването, с което игра на финала в Ротердам срещу Роджър Федерер.

Във втория кръг на надпреварата Малек Джазири ще играе срещу холандеца Робин Хаазе.

Снимка: dubaidutyfreetennischampionships.com