Гришо отпадна в Маями, Чилич и Дел Потро напред (ВИДЕО)

Българинът допусна загуба с 4:6, 4:6 от Жереми Шарди

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите „Мастърс“ в Маями (САЩ) с награден фонд близо 8 милиона долара. Поставеният под №3 Димитров загуби от Жереми Шарди (Франция) с 4:6, 4:6 за 85 минути. За 31-годишния французин това е втора победа срещу българина от общо пет мача и първа от 2011 година насам.

Шарди стигна до успеха, след като направи по един пробив в двата сета. Той взе подаването на българина в десетия гейм, за да спечели първата част.

Двамата играха без пробиви до десетия гейм на втория сет, когато Димитров поведе с 30:0 при свой сервис, но Шарди изравни. Последва грешка на българина, която доведе до мачбол за съперника му. Французинът се възползва и с втория си пробив приключи мача.

Шарди завърши с 5 аса и 5 двойни грешки, а Димитров имаше само една възможност за пробив в целия двубоя.

В четвъртия кръг Жереми Шарди ще играе срещу Милош Раонич (Канада), който елиминира Диего Шварцман (Аржентина) със 7:6(5), 6:3. Канадецът пласира 10 аса и записа 26 печеливши удара.

Двамата от фаворитите Марин Чилич (Хърватия) и Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) се класираха за четвъртия кръг в Маями. Номер 2 в схемата Чилич, шампион от Откритото първенство на САЩ през 2014 година, победи канадеца Вашек Поспишил със 7:5, 7:6(4) за 1:54 часа. Хърватинът наниза 6 аса и направи само един пробив в мача от 10 възможности. Следващият съперник на Чилич ще бъде номер 14 Джон Иснър (САЩ), които елиминира Михаил Южний (Русия) с 6:4, 6:3.

Петият в схемата и шампион от Откритото първенство на САЩ през 2009 година Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) победи финалиста от 2016 година Кей Нишикори (Япония) с 6:2, 6:2 за 72 минути.

Дел Порто, който миналата седмица победи на финала Роджър Федерер и спечели турнира „Мастърс“ в Индиън Уелс, записа 13-а поредна победа. В четвъртия кръг аржентинецът ще играе срещу номер 22 Филип Крайнович (Сърбия), отстранил Беноа Пер (Франция) с 6:3, 6:3.

Полуфиналиста от Откритото първенство на Австралия Хьон Чун (Република Корея) разгроми за 63 минути квалификанта квалификанта Майкъл Мо (САЩ) с 6:1, 6:1, а Жоао Соуза (Португалия) спечели срещу Джаред Доналдсън (САЩ) с 1:6, 6:3, 6:4.