Гришо отстрани Вердаско в Барселона (ВИДЕО)

Българинът среща в третия кръг „щастливият губещ“ Николас Джари, който изхвърли Саша Зверев

Григор Димитров победи трудно испанеца Фернандо Вердаско в първия си мач от тенис турнира в Барселона. Българинът спечели с 6:2, 6:7 (4), 6:3 и в третия кръг ще срещне №81 в ранглистата Николас Джари. Миналият през квалификациите чилиец изненадващо отстрани световния №3 Александър Зверев.

Българинът можеше да се поздрави с успех и в два сета, но в ключовите моменти отстъпи пред левичаря от Мадрид. Във финалния трети сет Димитров поведе с 4:0 гейма след два пробива. 35-годишният Вердаско върна единия, но за повече нямаше сили.

Така Григор взе превес в преките двубои между двамата. Българинът вече има четири успеха срещу три за Вердаско.

Димитров и Джари нямат официални срещи помежду си. Двубоят им е поставен втори на корт „Мануел Орантес“ в програмата за четвъртък. Преди това от 12:00 часа ще играят Данийл Медведев и Макензи Макдоналд. Победителите от тези два мача ще играят един срещу друг в четвъртфиналите.

През миналата година Григор Димитров достигна до четвъртфиналите на този турнир и сега има да защитава 90 точки за ранглистата.